KRS 0000358654

Listopad 2019: Ponad 400 000 zł przekazane chorym

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W ubiegłym miesiącu zrealizowaliśmy wypłaty dla naszych Podopiecznych na kwotę w sumie 448 259 zł. To ogromna pomoc, która nie byłaby możliwa gdyby nie dobre serce wielu darczyńców!

Wiktor, który walczy z glejakiem, wypłacił prawie 35 000 zł, co pozwoliło na opłacenie części kosztów terapii w Niemczech. Iwona z Chynowa zapłaciła 12 500 zł za opakowanie leku na raka jelita, a Katarzyna z Wejherowa ponad 19 000 zł za dwie fiolki leku na raka piersi. Pomogliśmy też Maurycemu, który w listopadzie wydał prawie 21 000 zł na zagraniczne leczenie glejaka oraz 122 innym chorym, którzy dzięki prowadzonej zbiórce pieniędzy mogli opłacić leki, rehabilitację, dojazdy do ośrodków leczenia i inne wydatki nierefundowane przez NFZ. Ponadto, uruchomiliśmy zbiórkę dla 15 kolejnych osób.

Obecnie pozyskujemy środki na leczenie dla 297 chorych, dlatego bardzo potrzebujemy waszej pomocy!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.