KRS 0000358654

Breast Fit kalendarz „Power of Community 2019”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Wczoraj braliśmy udział w premierze nowego kalendarza „Power of Community 2019” w ramach kampanii „BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa.”

Rola mężczyzny jest nieoceniona w profilaktyce raka piersi – jego uwaga i zainteresowanie, a także współne badania piersi są siłą, która sprawia, że kobiety chcą dbać o swoje zdrowie. BreastFit pomaga mężczyznom dostrzec i zrozumieć ich wielką i odpowiedzialną rolę, jaką odgrywają we wczesnym wykryciu choroby. BreastFit uczy także, jak wspierać partnerki, żony, matki czy przyjaciółki w sytuacji gdy muszą stawić czoło chorobie.

Tegoroczny kalendarz z udziałem crossfitowców, symbolizujący siłę i odwagę, potrzebne by wspierać kobiety jest już czwartym. Pomysłodawcą i twórcą kalendarza jest Jakub Popławski. W tegorocznej sesji zdjęciowej wzięło udział 12 sportowców z całej Polski, a zdjęcia były realizowane w scenerii Zamku w Ogrodzieńcu.

kalendarz breastfit

Całkowity dochód ze sprzedaży kalendarza „Power of Community 2018” przeznaczony zostanie na działania wspierające chore na zaawansowanego raka piersi. Można go kupić na stronach – breastfit.onkocafe.pl/kalendarz/

Premierze towarzyszyła debata „ABC zaawansowanego raka piersi” z udziałem ekspertów, dr n. med. Agnieszki Jagiełło-Gruszfeld i prof. Tadeusza Pieńkowskiego, a także przedstawicielek organizacji pacjenckich, prezes Anny Kupieckiej oraz Adrianny Sobol z Fundacji OnkoCafe-Razem Lepiej, Elżbiety Kozik, prezes stwarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny, i Joanny Łojko z Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie. Naszą Fundację reprezentowała Agata Polińska.

kalendarz breastfit

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.