Nasza podopieczna Aleksandra Lazar w TVN Uwaga!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Pani Ola zmaga się z zaawansowaną białaczką. Jest lek, który może jej pomóc, ale nie kwalifikuje się ona do refundacji przez NFZ. Aby pomóc osobom w podobnej sytuacji, w zeszłym roku wprowadzono ustawę o ratunkowym dostępie do technologii lekowych, jednak również tą ścieżką Pani Ola nie może uzyskać finansowania z NFZ.

Obejrzyjcie reportaż w TVN Uwaga! uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/bez-tego-leku-umrze-ministerstwo-zdrowia-odmawia-refundacji,275437.html

Nie możemy czekać aż Ministerstwo Zdrowia zmieni przepisy. Lek jest potrzebny na już, dlatego prowadzimy zbiórkę pieniędzy na jego zakup. Więcej informacji znajdzicie tu: skarbonka.alivia.org.pl/aleksandra-lazar

Zapraszamy też do śledzenia kanału Pani Oli na Youtube: www.youtube.com/channel/UCjXL2wyABvsFWfM3sNi-0ZA/videos

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.