Charytatywna Wyprawa Arktyczna Toruń-Svalbard

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Dodajemy odwagi! A razem z nami grupa żeglarzy z Torunia, która już wkrótce wyrusza na ekstremalną wyprawę na Svalbard. Jeden z członków załogi pokonał nowotwór i teraz żyje pełnią życia, pokazując, że warto jest walczyć i być odważnym w obliczu choroby! Chłopaki oprócz odwagi mają też dobre serca i środki uzyskane z powierzchni reklamowych na jachcie postanowili przekazać Fundacji Alivia.

Przeczytajcie co napisali sami o sobie:

Nasza załoga to w większości zawodowi żeglarze, którzy przeżyli w swoim życiu niejedną morską zawieruchę, ale jest wśród nas osoba, która, mimo że nigdy nie pływała po morzu, jest równie waleczna i zaprawiona w boju. Przez pięć lat zmagała się z chorobą nowotworową i przeszła dzielnie przez dwie procedury przeszczepu szpiku. I mimo, a może właśnie dlatego, że raki nie żyją w morzu, postanowiliśmy wyruszyć razem na wyprawę. Dla większości z nas pływanie po ciepłych morzach i oceanach nie jest szczególnym wyzwaniem, dlatego postanowiliśmy postawić poprzeczkę wyżej i zamiast na Zwrotnika Raka postanowiliśmy popłynąć w odwrotnym kierunku, stawiając czoła ekstremalnym warunkom krainy lodu. Podejmując to wyzwanie chcemy pomóc tym, którzy, wcale nie z własnego wyboru, walczą o życie i mamy nadzieję że dzięki fundacji Alivia, której poświęcamy nasz rejs, wielu z nich wygra tę walkę. A przez morskie fale i góry lodowe poprowadzi nas Kapitan Mirek Rak! 🙂

Płyniemy jachtem S/Y Rzeszowiak typu Bruceo nr rejsu POL 2310. Jacht wypływa w rejs 14.05.2016 r. z Gdańska, by 25.07.2016 r. zawinąć na Spitsbergen, tam pływać 3 tygodnie, ruszyć w drogę powrotną i zawinąć do Gdańska we wrześniu. My płyniemy w etapie z Tromso w Norwegii do Longyearbyen na Spitsbergenie. Przez pierwsze 7 dni będziemy płynąć na otwartym Morzu Barentsa i Grenlandzkim pokonując ok. 600 mM, po drodze omijając Wyspę Niedźwiedzią. Na Svalbardzie planujemy odwiedzić Stacje badawcze PAN i UMK Toruń oraz osady Bradensburg i Pyramiden, chcemy dopłynąć na północny kraniec archipelagu by przekroczyć 80-ty równoleżnik. Będziemy o 600 mM od bieguna Północnego Ziemi, a tam można się znaleźć tylko w lipcu, bo przez resztę miesięcy na Morzu Arktycznym są góry lodowe. W ciągu dwóch tygodni planujemy pokonać ok. 950 mM. W wyprawie uczestniczą: Mirek Rak, Janusz Kowalski, Władek Wielich, Tomek Baranowski, Łukasz Głowiński, Wojtek Rumiński, Bohdan Skudlarski, Juba Skowroński, Romek Taube i Bartek Wasylkowski.

Bardzo dziękujemy Załodze za zaangażowanie i wsparcie Alivii 🙂

A Was zapraszamy do polubienia strony na Facebooku i śledzenia aktualności z wyprawy: www.facebook.com/torun.svalbard/

wyprawa arktyczna

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.