Czerwiec: 195 tys. na pomoc chorym w walce z rakiem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W czerwcu udało się przekazać naszym Podopiecznym 195 816,63 zł. Każda otrzymana wpłata to dla nich szansa na lepszą jakość życia i powrót do zdrowia. Z pomocy skorzystało 88 osób.

Wśród nich jest Monika z Zielonej Góry, która choruje na raka piersi z przerzutami. Dzięki zgromadzonym środkom mogła zakupić lek – trastuzumab, nierefundowany w jej przypadku. Młodziutka Izabela z Kadzidła natomiast opłaciła bardzo kosztowne leczenie stomatologiczne, związane z nowotworem twarzy, z którym zmaga się od wielu lat. Iwona z Suchego Dworu zakupiła niezbędny sprzęt medyczny, natomiast Karolina z Kalisza oraz Barbara z Krakowa kosztowny lek, stosowany aby zapobiegać powikłaniom kostnym w chorobie nowotworowej.

Wszystkim Darczyńcom gorąco dziękujemy za gesty wsparcia i wrażliwość na los innych!

W czerwcu do Fundacji dołączyli: Hanna Piotrowicz, Aneta Kida, Joanna Bojek, Krystyna Sokołowska, Barbara Ratkowska, Marek Potocki oraz Danuta Pawłowska.

Zapraszamy do poznania nowych Podopiecznych na ich stronach i wsparcia ich w niełatwej drodze przez chorobę.

Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie udźwignąć kosztów leczenia, załóż zbiórkę w naszym programie Skarbonka.

Nasze działania obejmują również zapewnienie pacjentom łatwego dostępu do informacji o badaniach, placówkach czy terapiach. W czerwcu 46 tysięcy osób znalazło na Kolejkoskop.pl najkrótszą kolejkę na badania diagnostyczne rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej, refundowane przez NFZ.

Na portalu Onkomapa pacjenci 2200 razy znaleźli przyjaznego lekarza lub placówkę polecaną przez innych pacjentów. 555 osób podzieliło się swoimi doświadczeniami i zostawiło komentarz dla innych. Dziękujemy za każdą opinię! 

Publikujemy też zestawienia leków wymienionych w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) i analizujemy ich dostępność w Polsce. Na Oncoindex.org 5400 osób sprawdziło, czy ich leczenie jest zgodne z europejskim standardem lub znalazło informacje o terapiach zgodnych z międzynarodowymi wytycznymi.

W tym miesiącu odbyliśmy ponad 150 rozmów telefonicznych i odpowiedzieliśmy na 60 Waszych maili. Każdy z Was może skontaktować się z nami i zadać pytanie! Jeśli właśnie usłyszałeś/aś diagnozę nowotworu i nie wiesz jakie kroki teraz podjąć, lekarz odmówił Ci terapii lub potrzebujesz innej pomocy w związku z chorobą nowotworową –  podejmiemy wszystkie możliwe działania, aby Ci pomóc.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.