Konkurs Medyk na Medal

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Od ponad roku obserwujemy wyjątkowe postawy pracowników medycznych, którzy w sytuacji pandemii wykazali się ogromną wrażliwością, zaangażowaniem i poświęceniem – podnosząc tym samym poczucie bezpieczeństwa pacjentów. Wielu z nich pomagało pacjentom po godzinach pracy, czy czuwało przy nich – niejednokrotnie zastępując najbliższych.

Dlatego też Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec, mając na uwadze takie postawy, podjął decyzję o zorganizowaniu konkursu „Medyk na Medal” którego celem jest uhonorowanie pracowników medycznych, którzy zwłaszcza w tych trudnych warunkach wykazują się szczególną empatią, wrażliwością i życzliwością. To także świetna okazja, by aby docenić i nagrodzić tych medyków, którzy dobrze się komunikują, dbają o bezpieczeństwo oraz są wyjątkowo oddani pacjentom niezależnie od warunków zewnętrznych.

Każde zgłoszenie powinno zawierać opisane trzy kryteria oceny kandydata:

  • Bezpieczeństwo – zgłaszający powinien wyjaśnić dlaczego dany pracownik zasługuje na miano „Medyka na Medal”, co świadczy o jego wyjątkowej postawie i na czym polega jego zaangażowanie – większe niż przeciętne;
  • Komunikacja – cechy pracownika świadczące o dobrej komunikacji z pacjentem, na czym polega wyjątkowa postawa lekarza, pielęgniarki lub położnej w tym obszarze;
  • Oddanie pacjentom – opisanie cech osobowości pracownika medycznego wskazujące na życzliwe podejście do pacjenta; pomimo trwającej epidemii i wyjątkowo trudnej sytuacji osoba wykonująca zawód medyczny nie powinna zapominać o życzliwości i empatii podczas udzielania świadczeń zdrowotnych; są medycy, którzy do tych kwestii przywiązują wyjątkową wagę.

Zgłoszenia kandydatów oraz wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Więcej informacji o konkursie tutaj! 

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.