KRS 0000358654

Czerwiec 2019: Ponad 200 000 zł dla chorych!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Dzięki wsparciu darczyńców możemy dalej pomagać naszym Podopiecznym! W czerwcu przekazaliśmy chorym na raka w sumie 232 123 zł na wydatki związane z ich leczeniem.

Z pieniędzy tych skorzystało 76 osób, a wśród nich Dariusz, neurolog z Zawiercia, który za ponad 40 tysięcy rozpoczął immunoterapię w ośrodku w Niemczech. Barbara, matka i babcia, za ponad 22 000 zł kupiła dawkę leku pertuzumabu. Paweł z Dąbrowy Górniczej, który walczy z rakiem jelita grubego, także zakupił lek nierefundowany za ponad 13 tysięcy złotych.

Nie byłoby to możliwe bez pomocy ludzi o dobrych sercach, którzy zdecydowali się wpłacić darowiznę. Dziękujemy wszystkim ponad 1200 osobom, które zaufały nam i w ubiegłym miesiącu wsparły naszych Podopiecznych!

W czerwcu uruchomiliśmy też “skarbonki” dla kolejnych 11 pacjentów i obecnie prowadzimy zbiórkę pieniędzy dla 340 chorych.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.