Czerwiec 2020: Prawie 250 tys. przekazane chorym

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Ubiegły miesiąc był dla nas szczególny, ponieważ całkowity licznik wypłat dla Podopiecznych przekroczył kwotę 20 milonów zł!  W samym czerwcu pomogliśmy 84 pacjentom wypłacając im 246 856 zł.

Z pieniędzy tych skorzystała m.in. Anna Gędoś, która nie chce dopuścić do przerzutów raka piersi i zdecydowała się na leczenie nierefundowanym w jej przypadku lekiem pertuzumab.

Leszek z Łodzi mierzący się z nowotworem nerki przeznaczył prawie 8 tys. zł na drogi lek – niwolumab. Ten sam lek pomaga Iwonie z Torunia w walce z rakiem jajnika, a dzięki środkom ze Skarbonki mogła pokryć koszt kolejnej dawki.

Wsparcie darczyńców zapewniło Ernestowi z Warszawy kontynuację leczenia raka jelita grubego.

To wszystko nie byłoby możliwe bez pomocy naszych wspaniałych Darczyńców! W czerwcu ponad 700 osób zaufało nam i przekazało darowiznę na pomoc naszym podopiecznym.

W ubiegłym miesiącu do Programu Skarbonka dołączyło 8 nowych Podopiecznych: Shirley Ytac, Krzysztof Kowalski, Roman Kostelnyi, Anna Wojtowicz, Joanna Stasiak, Zbigniew Szczygieł, Robert Wolański i Iwona Przyborek. Łącznie prowadzimy zbiórki dla 363 osób. Zapraszamy do poznania naszych Podopiecznych na ich stronach i wsparcia ich walki o zdrowie.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.