Forum e-Zdrowia 2020

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W dniach 17 – 19 listopada 2020 odbyło się międzynarodowe Forum e-Zdrowia 2020. Konferencja w formie on-line była w całości poświęcona kwestiom cyfrowej transformacji w obszarze zdrowia. Głos zabierali czołowi specjaliści w tej dziedzinie m.in. z Danii, Finlandii, Izraela, Wielkiej Brytanii i Polski.

W trakcie spotkania eksperci rozmawiali o strategicznych wyzwaniach i kluczowych działaniach dotyczących cyfrowej transformacji, oceniali też  szanse i wyzwania dla cyfrowego zdrowia w Polsce i w Europie. Dyskutowali również o wpływie pandemii na system ochrony zdrowia oraz o szansach i zagrożeniach, z jakimi wiąże się nowa rzeczywistość, w której teraz funkcjonujemy.  

W trzeciej części konferencji “Platformy i technologie cyfrowego zdrowia” eksperci dzieli się przykładami wdrożeń nowoczesnych rozwiązań i ich wpływem na system opieki. Jednym z prelegentów spotkania był Bartosz Poliński, prezes naszej Fundacji, który wziął udział w dyskusji o stosowaniu sztucznej inteligencji i Big Data w medycynie. 

Więcej o wydarzeniu przeczytasz tutaj.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.