Grudzień 2018: Ponad 400 000 zł dla chorych na raka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W ostatnim miesiącu ubiegłego roku nasi Podopieczni skorzystali z pomocy na kwotę 418 177 zł. Dzięki pomocy Darczyńców, Andrzej Białas z Poznania kontynuuje terapię w Niemczech, na którą spożytkował w grudniu ponad 32 000 zł, a Aleksandra Lazar za prawie 24 000 zł zakupiła kolejne dwa opakowania nierefundowanego w jej przypadku leku na chłoniaka. Alina Kuczkowska-Krukowska przyjęła lek na raka piersi za kwotę prawie 21 000 zł, a Piotr Jankowski, który walczy z rakiem nerki za terapię lekiem, który nie jest refundowany w jego typie choroby, zapłacił ponad 17 000 zł. Pomogliśmy też Agnieszce Karczmarz-Ignatowicz z Olsztyna, która zakupiła leki za ponad 15 000 zł oraz Tomaszowi Myckowi z Krakowa, który podobną kwotę wydał na leczenie raka wątroby.

Z przekazanych pieniędzy skorzystało również 100 innych osób, które opłaciły leki, badania, konsultacje, dojazdy do ośrodków leczenia i inne wydatki niezbędne w chorobie, których sami nie są w stanie sfinansować.

Do naszego Programu Skarbonka dołączyło też w grudniu 15 nowych osób, dla których prowadzimy zbiórkę na leczenie.

Dziękujemy wszystkim ponad 2000 Darczyńców, którzy w ubiegłym miesiącu dokonali wpłaty na rzecz naszych Podopiecznych i prosimy o dalsze wsparcie! Bez Waszej pomocy nasi Podopieczni nie będą w stanie opłacić ratującego im życia leczenia!

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.