KRS 0000358654

Husqvarna po raz kolejny wspiera chorych na raka!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Ruszyła II edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej Husqvarna „Podziel się mocą”! W ramach kampanii trwa aukcja charytatywna najnowszej profesjonalnej pilarki Husqvarna 572 XP®. Pozyskane z aukcji środki finansowe w całości zostaną przeznaczone na wsparcie podopiecznych Fundacji Alivia, a w szczególności kobiet z nowotworami piersi.

Chcemy wspierać kobiety nie tylko w miesiącu poświęconemu walce z tą chorobą! W ramach ogólnopolskiej akcji organizujemy kolejną już aukcję charytatywną. Tym razem licytowana będzie najnowsza pilarka 572 XP firmy Husqvarna, która tej jesieni miała swoją premierę. Koniecznie „Podziel się mocą” i wspomóż walkę z rakiem, włączając się do akcji!

– mówi Maciej Konieczny, dyrektor handlowy Husqvarna Poland Sp. z o.o.

Bardzo dziękujemy firmię Husqvarna za wsparcie i wrażliwość na potrzeby chorych, a Was zachęcamy do licytowania! charytatywni.allegro.pl/najnowsza-pilarka-572-xp-husqvarna-i5383474

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.