INFOLINIA O LECZENIU GUZA MÓZGU

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

8 czerwca, w Światowy Dzień Guza Mózgu, rusza specjalna infolinia dla pacjentów oraz ich bliskich.

Zapraszamy na bezpłatne telefoniczne konsultacje dotyczące leczenia metodą NanoTherm w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie.

W Światowy Dzień Guza Mózgu, 8 czerwca 2021, pod numerem telefonu + 48 781 887 223 dyżurować będą eksperci z dziedziny neurochirurgi, profesor dr hab. n. med. Tomasz Trojanowski, profesor dr hab. n. med. Radosław Rola i dr Jacek Woźniak. Odpowiedzą oni na pytania pacjentów w godzinach 9.00 – 16.00.

Numer infolinii pozostanie dostępny dla pacjentów, którzy szukają informacji na temat leczenia guzów mózgu również w kolejnych dniach.

Zapraszamy również na dwa wyjątkowe filmy

Pierwszy to zapis wywiadu z profesorem Trojanowskim oraz profesorem Rolą, w którym opowiadają o metodzie leczenia guza mózgu NanoTherm.

Drugi to wyjątkowa rozmowa z naszym Podopiecznym, Mateuszem Dobrowolskim. Mateusz w 2013 dowiedział się, że choruje na glejaka – złośliwy nowotwór mózgu. Lekarze dawali mu 8 miesięcy życia. Jednak tragiczną diagnozę udało się odwrócić. Mateusz zdecydował się na Terapię Nanotherm, którą przeszedł w lutym 2016 i obecnie czuje się dobrze.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

jak uzyskać zniżkę na przejazd?

WAŻNE:

Zniżka dostępna jest dla pacjentów korzystających z aplikacji iTaxi i płacących za przejazd w aplikacji (podpięta karta płatnicza)

  1. Pobierz i zainstaluj  aplikację iTaxi na swoim telefonie
  2. Kod zniżkowy dla użytkowników serwisu Alivia to FUNDACJAALIVIA 
  3. Każdy użytkownik może z kodu skorzystać dowolną ilość razy
  4. Użytkownik korzystający z kodu otrzymuje rabat w wysokości 10% kwoty rachunku (max 10 PLN na jeden przejazd) 

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.