Maj: 300 tys. na wsparcie dla pacjentów onkologicznych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Dzięki hojności Darczyńców w ubiegłym miesiącu przekazaliśmy naszym Podopiecznym 300 581,35 zł. Środki te pozwoliły im pokryć nierzadko bardzo wysokie wydatki związane z diagnostyką, leczeniem i rehabilitacją.

Środki zostały wypłacone 105 osobom. 

Wśród nich jest Maciej z Rydzyny, który choruje na agresywnego raka nerki z licznymi przerzutami. Dzięki zgromadzonym środkom rozpoczął innowacyjną i bardzo kosztowną terapię immunologiczną. Hubert z Otwocka natomiast jest już po pierwszej konsultacji i badaniach w Kolonii, gdzie będzie kontynuował leczenie glejaka. Dorota ze Strzelec Krajeńskich, zmagająca się z rakiem piersi, może kontynuować płatne leczenie trastuzumabem. Również Mateusz z Sochaczewa mógł zakupić nierefundowany w jego przypadku lek – bewacyzumab. Z kolei młodziutka Wiktoria z Rębielcza rozpoczęła intensywną rehabilitację konieczną po wznowie białaczki limfoblastycznej.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za okazane serce i pomoc potrzebującym!

W maju do Fundacji dołączyło 7 nowych Podopiecznych: Beata Skonieczna, Katarzyna Gańko, Joanna Lubowiecka, Justyna Kaszycka, Iwona Łojewska, Robert Homza oraz Wioletta Majewska.

Zapraszamy do poznania wszystkich osób na ich stronach i wsparcia ich w zmaganiach o powrót do zdrowia.

Jeśli wydatki związane z leczeniem raka przekraczają Twoje możliwości, dowiedz się więcej o naszym programie Skarbonka.

Nasze działania obejmują również zapewnienie pacjentom łatwego dostępu do informacji o badaniach, placówkach czy terapiach. W maju 37,5 tysięcy osób znalazło na Kolejkoskop.pl najkrótszą kolejkę na badania diagnostyczne rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej, refundowane przez NFZ! Na portalu Onkomapa pacjenci prawie 2200 razy znaleźli przyjaznego lekarza lub placówkę polecaną przez innych chorych. Wiele osób podzieliło się swoimi doświadczeniami i zostawiło komentarz dla innych! Dziękujemy za każdą opinię! 

Publikujemy też zestawienia terapii wymienionych w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) i analizujemy ich dostępność w Polsce. Na Oncoindex.org ponad 6800 osób sprawdziło, czy ich leczenie jest zgodne z europejskim standardem lub znalazło informacje o terapiach zgodnych z międzynarodowymi wytycznymi.

Każdy z Was może skontaktować się z nami i zadać pytanie! W tym miesiącu odbyliśmy ponad 100 rozmów telefonicznych i odpowiedzieliśmy na ok. 90 Waszych maili. Jeśli właśnie usłyszałeś/aś diagnozę nowotworu i nie wiesz jakie kroki teraz podjąć, lekarz odmówił Ci terapii lub potrzebujesz innej pomocy w związku z chorobą nowotworową –  podejmiemy wszystkie możliwe działania, aby Ci pomóc! Napisz do nas!

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

jak uzyskać zniżkę na przejazd?

WAŻNE:

Zniżka dostępna jest dla pacjentów korzystających z aplikacji iTaxi i płacących za przejazd w aplikacji (podpięta karta płatnicza)

  1. Pobierz i zainstaluj  aplikację iTaxi na swoim telefonie
  2. Kod zniżkowy dla użytkowników serwisu Alivia to FUNDACJAALIVIA 
  3. Każdy użytkownik może z kodu skorzystać dowolną ilość razy
  4. Użytkownik korzystający z kodu otrzymuje rabat w wysokości 10% kwoty rachunku (max 10 PLN na jeden przejazd) 

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.