Kampania „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Rozpoczyna się trzecia edycja kampanii edukacyjnej „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą” zainicjowanej przez Nutricię Medyczną, której jesteśmy partnerem. W tym roku wspólnie chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na rolę opiekunów – dzieci, małżonków, rodziców, bliskich, którzy zajmują się osobą chorą na co dzień, na ich zmagania, ale również siłę i wytrwałość. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „List do opiekuna” i obejrzenia spotu z udziałem osób, które doświadczyły w swoim życiu poważnej choroby – nowotworowej bądź neurologicznej: Jerzego Stuhra, Joanny Zielewskiej, Tomasza Ciepłego. W spocie wystąpili ze swoimi najbliższymi, którzy byli dla nich nieocenionym wsparciem w trakcie walki o powrót do zdrowia. Akcję wspiera także ks. dr Arkadiusz Nowak z Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.

Celem akcji jest symboliczne podziękowanie opiekunom za ich wsparcie, bliskość i czuwanie nad tysiącem spraw dnia codziennego, jak odpowiednie odżywianie, komfort fizyczny czy samopoczucie. Chcemy, żeby słowa wdzięczności do nich dotarły. Dlatego pragniemy zainspirować Was do włączenia się do akcji – napisania symbolicznego listu z podziękowaniem. Szczegóły akcji oraz regulamin znajdują się na stronie www.listdoopiekuna.pl.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.