Kolejne leki dla pacjentów onkologicznych już wkrótce będą refundowane

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt zmian w wykazie leków refundowanych, który wejdzie w życie 1 stycznia 2017 r. Na liście znajdą się cztery nowe leki dla pacjentów chorych na nowotwory. 

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się wpisać na listę leków refundowanych lek Akynzeo, zapobiegający nudnościom i wymiotom związanym z chemioterapią, ruksolitynib – lek na nowotwór krwi mielofibrozę, Abraxane (nanocząsteczkowy kompleks paklitakselu z albuminą) – lek na przerzutowy gruczolakorak trzustki oraz wismodegib, który da szansę na dłuższe życie pacjentom z zaawansowanym rakiem podstawnokomórkowym skóry.

Opublikowany projekt traktujemy jako kolejny dowód na otwartość resortu zdrowia oraz determinację w zapewnieniu dostępności do bezpiecznej i skutecznej farmakoterapii onkologicznej. Jesteśmy szczęśliwi, że wraz z każdą publikacją listy refundacyjnej możemy przekazywać dobre informacje naszym podopiecznym i innych chorym na nowotwory. Liczymy, że Ministerstwo Zdrowia będzie kontynuować swoje wysiłki, dzięki którym kolejne grupy chorych będą leczone zgodnie z obowiązującą wiedzą medyczną.

Przeczytaj nasz list gratulacyjny do Ministra Zdrowia.

DZIAŁAJ TERAZ!

W szpitalach brakuje rękawiczek, masek i środków ochronnych. Pacjenci onkologiczni to grupa wyjątkowo narażona na zachorowania wirusowe. Zgłaszając się do szpitala – ryzykują życiem.

Aktualności