Kolejny apel do Ministra Zdrowia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Fundacja po raz drugi zwraca się z apelem o zapewnienie najwyższych standardów opieki nad pacjentami onkologicznymi oraz przekazania środków ochronnych do ośrodków onkologicznych!

Ponad dwa tygodnie temu wzywaliśmy do zapewnienia ośrodkom onkologicznym wystarczającej ilości masek, płynów dezynfekujących, środków ochronnych, a także wystarczającej ilości testów na wirusa SAR-COV-2 wśród personelu medycznego, które pozwoliłyby najrzadziej co tydzień przeprowadzać badania na obecność wirusa.

Nasz apel z 12 marca pozostał bez odpowiedzi. Teraz z przerażeniem obserwujemy, jak kolejne szpitale zostają objęte kwarantanną, a oddziały zamykane. Wzywamy Ministra Zdrowia do osobistego zaangażowania w niezwłoczną pomoc placówkom onkologicznym!

Pełna treść pisma jest dostępna tutaj.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od indywidualnych osób. Pomóż nam walczyć dalej! Dołącz do Pogromców Raka!

DZIAŁAJ TERAZ!

Pacjenci onkologiczni z obniżoną odpornością, szczególnie podczas immunoterapii, chemioterapii i radioterapii, to grupa wyjątkowo narażona na zachorowania wirusowe. Zgłaszając się do szpitala – ryzykują życiem.

Aktualności