Lipiec 2020: Ponad 270 tys. zł na walkę z rakiem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Dzięki wsparciu darczyńców możemy dalej pomagać naszym Podopiecznym! W lipcu przekazaliśmy chorym na raka w sumie 278 069 zł na wydatki związane z ich leczeniem.

Z pieniędzy tych skorzystało 104 osoby, a wśród nich Sławomir, kierowca rajdowy z Bliżyna, który z pomocą Darczyńców pokrywa wysokie koszty leczenie raka jelita grubego w Norwegii. Violetta z Jabłonnej mogła zakupić kolejną dawkę leku na raka piersi, którego koszt wynosi prawie 6 tys. zł miesięcznie.  

Zbigniew z Wieliczki mógł wykonać nierefundowane w jego chorobie badanie molekularne. Wyniki badania dadzą szansę na wdrożenie leczenia personalizowanego. Grzegorz z Aleksandrowa Łódzkiego przyjął kolejną dawkę nierefundowanego leku w walce z rakiem trzustki.

Nie byłoby to możliwe bez pomocy ludzi o dobrych sercach, którzy zdecydowali się wpłacić darowiznę. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaufały nam i w ubiegłym miesiącu wsparły naszych Podopiecznych!

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Aktualnie prowadzimy zbiórki dla 373 chorych, a w lipcu do Fundacji dołączyło 12 kolejnych pacjentów: Sylwia Perczyńska, Filip Koźmiński, Joanna Konkel, Krzysztof Adamiec, Anna Lankau-Pogorzelska, Piotr Haber, Zbigniew Wypych, Jolanta Szczepańska, Karina Błachnio, Romana Rojek, Mariusz Bilewicz oraz Krzysztof Płóciennik. Zapraszamy do poznania naszych Podopiecznych na ich stronach i wsparcia ich walki o zdrowie.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.