Listopad: 417 tys. na pomoc dla chorych na raka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Dzięki hojności Darczyńców w ubiegłym miesiącu przekazaliśmy naszym Podopiecznym 417 969,07 zł. Środki te pozwolą na rozpoczęcie lub kontynuację diagnostyki i leczenia. Z pomocy skorzystało 136 osób.

Wśród nich jest Violetta z Jabłonny, która mogła kontynuować nierefundowane w jej przypadku leczenie abemacyklibem. Również Zbigniew z Lubania, chory na raka nerki, zakupił kosztowny immunoterapeutyk – niwolumab. Z kolei Barbara z Brusów, zmagająca się z mięsakiem, mogła pokryć część kosztów związanych z zakupem protezy nogi, natomiast Iwona z Katowic opłaciła zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego. Sylwia z Budzynia, walcząca z rakiem piersi, dzięki zebranym środkom wykonała badanie pozwalające wykryć komórki nowotworowe we krwi.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za to, że nie pozostali obojętni na los potrzebujących. Swoim wsparciem codziennie dodają im otuchy! 

W listopadzie do grona Podopiecznych Fundacji dołączyli: Zbigniew Tomczuk, Natalia Wągiel, Aleksandra Matla, Małgorzata Plaskota, Tadeusz Kowalczyk, Paulina Kula, Aneta Rychlik, Kamila Wyrębska, Beata Węglińska oraz Eugeniusz Czaja.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapraszamy do zapoznania się z ich profilami i wsparcia w zmaganiach z trudnym przeciwnikiem, jakim jest nowotwór.

Jeśli wydatki związane z leczeniem przekraczają możliwości finansowe chorych, pomagamy zebrać środki na pokrycie kosztów poprzez nasz program Skarbonka

Zapewniamy też pacjentom łatwy dostęp do informacji o badaniach, placówkach czy terapiach.

W listopadzie ponad 50 000 osób znalazło na Kolejkoskop.pl najkrótszą kolejkę na badania diagnostyczne rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej, refundowane przez NFZ.

Na portalu Onkomapa ponad 28 000 osób poszukiwało przyjaznego lekarza lub placówki polecanej przez innych pacjentów. Aż 636 osób podzieliło się swoimi doświadczeniami i zostawiło pomocne komentarze. Dziękujemy za każdą opinię! 

Publikujemy też zestawienia leków wymienionych w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) i analizujemy ich dostępność w Polsce. Na Oncoindex.org ponad 7 200 osób sprawdziło, czy ich leczenie jest zgodne z europejskim standardem lub znalazło informacje o terapiach zgodnych z międzynarodowymi wytycznymi.

Każdy może skontaktować się z nami i zadać pytanie, jeśli nie wie jak poradzić sobie z diagnozą, jakie kroki podjąć, lekarz odmówił terapii lub potrzebna jest inna pomoc. Podejmiemy wszystkie możliwe działania, by zapewnić pomoc każdemu choremu na raka. W listopadzie odbyliśmy ok. 85 rozmów telefonicznych i odpowiedzieliśmy na ponad 80 maili od osób poszukujących informacji i wsparcia.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.