Luty: 308 tys. na leczenie dla chorych na raka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W lutym udało się przekazać naszym Podopiecznym 308 237 zł. Środki te pozwoliły im pokryć nierefundowane wydatki podczas niełatwych zmagań o życie i zdrowie. Ze wsparcia finansowego skorzystało 96 osób.

Wśród nich jest chora na raka dróg żółciowych Grażyna z Gdańska, która zakupiła nierefundowany w jej przypadku lek. Również Violetta z Jabłonny mogła kontynuować nierefundowane leczenie. Łukasz z Olsztyna dzięki zebranym środkom opłacił serię zabiegów fizjoterapeutycznych, natomiast Katarzyna z Drwęsy pobyt na turnusie rehabilitacyjnym. Z kolei zmagająca się z rakiem piersi Mariola z miejscowości Dwikozy pokryła koszty sprzętu do drenażu limfatycznego.

Wszystkim Darczyńcom gorąco dziękujemy za gesty wsparcia. Dla naszych Podopiecznych są one niezwykle ważne!

W lutym do Fundacji dołączyło aż 22 nowych pacjentów: Agnieszka Rzeczkowska, Piotr Wojcieszak, Monika Koszałka, Magdalena Hołub, Ivanna Vaskul, Justyna Parol, Jadwiga Rumowska, Wiesław Bojda, Józef Ilnicki, Krzysztof Jastrzębski, Małgorzata Matuszczak, Andrzej Kobierski, Andrzej Paluch, Marzena Denkiewicz, Katarzyna Penkala, Katarzyna Kulesz, Aleksandra Wierzbicka, Anna Piszer, Andrzej Zawiślak, Elżbieta Kołodziejczyk, Agnieszka Kołodziejczyk oraz Marta Stachowicz.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapraszamy do poznania naszych Podopiecznych i zaangażowania się w pomoc podczas ich trudnej drogi przez chorobę.

Jeśli chorzy potrzebują pomocy finansowej, aby opłacić koszty związane z leczeniem, oferujemy im możliwość gromadzenia środków poprzez nasz program Alivia Onkozbiórka. 

Zapewniamy też pacjentom łatwy dostęp do informacji o badaniach, placówkach czy terapiach.

W lutym ponad 44 tysiące osób odwiedziło portal Kolejkoskop.pl, aby znaleźć najkrótszą kolejkę na badania diagnostyczne rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej, refundowane przez NFZ.

Na portalu Onkomapa.pl ponad 46 tysięcy osób poszukiwało przyjaznego lekarza lub placówki polecanej przez innych pacjentów. Aż 1002 osoby podzieliły się swoimi doświadczeniami i zostawiły pomocne komentarze. Dziękujemy za każdą opinię! 

Publikujemy też zestawienia leków wymienionych w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) i analizujemy ich dostępność w Polsce. Ponad 5600 osób odwiedziło portal Oncoindex.org, aby sprawdzić, czy ich leczenie jest zgodne z europejskim standardem lub znaleźć informacje o terapiach zgodnych z międzynarodowymi wytycznymi.

Każdy może skontaktować się z nami i zadać pytanie, jeśli nie wie jak poradzić sobie z diagnozą, jakie kroki podjąć, lekarz odmówił terapii lub potrzebna jest inna pomoc. Podejmiemy wszystkie możliwe działania, by zapewnić pomoc każdemu choremu na raka. W lutym odbyliśmy ponad 170 rozmów telefonicznych i odpowiedzieliśmy na około 100 maili od osób poszukujących informacji i wsparcia.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.