I Międzynarodowy Kongres Patient Empowerment

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

24 i 25 kwietnia byliśmy na I Międzynarodowym Kongresie Patient Empowerment. Pierwszego dnia Agata Polińska brała udział w dyskusji na temat porozumienia organizacji pacjenckich.

Współpraca organizacji pacjentów i towarzystw naukowych jest bardzo ważnym elementem w działaniach mających na celu poprawę systemu ochrony zdrowia, dając większą szansę na wysłuchanie postulatów przez decydentów. Wielokrotnie działaliśmy wspólnie na rzecz pacjentów, co przyniosło sukcesy, takie jak wprowadzenie do refundacji nowych leków onkologicznych, dlatego nadal będziemy współpracować z myślą o potrzebach pacjentów.

Obejrzyj transmisję pierwszego dnia Kongresu:

Drugiego dnia Bartosz Poliński brał udział w dyskusji o wykorzystaniu badań genetycznych dla uzyskania korzyści z leczenia. W onkologii badania molekularne i genetyczne stały się codziennością, niestety w Polsce wielu pacjentów nie ma wykonywanych takich badań, chociaż powinny być u nich przeprowadzone. Fundacja Alivia edukuje pacjentów na temat roli badań genetycznych i molekularnych (zobacz: prostowraka.pl), aby byli świadomi jakie badania powinny być u nich przeprowadzone.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od indywidualnych osób. Pomóż nam walczyć dalej! Dołącz do Pogromców Raka!

Obejrzyj transmisję drugiego dnia Kongresu:

DZIAŁAJ TERAZ!

Co czwarty z nas zachoruje na nowotwór, niemal każdy spotka się z tą chorobą wśród bliskich i przyjaciół. Dlatego nie możemy pozwolić, aby ludzie dalej

Aktualności