KRS 0000358654

48 skoków ze spadochronem na pomoc potrzebującym

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Projekt 4F48 to wyzwanie, jakiego 21 czerwca podejmie się Tomasz Kozłowski – skoczek spadochronowy z 10-letnim doświadczeniem. W ciągu jednego dnia wykona 48 skoków, a każdy z nich będzie dedykowany konkretnej osobie lub organizacji potrzebującej wsparcia. Wśród nich znalazła się również Fundacja Alivia. 

To pierwsze takie wydarzenie w Polsce i na świecie. Niesamowita akcja charytatywna, której pomysłodawcą i również jednym z darczyńców jest Tomasz Kozłowski – doświadczony skoczek spadochronowy (1300 skoków), rekordzista Europy w najwyższym skoku spadochronowym z balonu, psycholog, autor książki „Historia tysiąca lęków”. Podejmując się wykonania 48 skoków w ciągu 1 dnia, pragnie jednocześnie pomóc potrzebującym. Sam przekazał 10 000 zł na jeden ze skoków – dedykowany domowi dziecka w jego rodzinnym mieście, tym samym zachęcając innych do włączenia się do akcji.

Ty też możesz pomóc!

Skok nr 15 dedykowany będzie Fundacji Alivia, a pozyskane w ten sposób środki przeznaczymy na pomoc chorym na raka znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji finansowej. 

Już teraz możesz pomóc chorym dokonując wpłaty na stronie polakpomaga.pl/kampania/skok-15.

Jeśli reprezentujesz firmę, możesz też pomóc, zostając sponsorem skoku. Informacja o Twoim udziale zostanie zamieszczona na stronie projektu: 4F48.pl, na stronie polakpomaga.pl/kampania/skok-15 oraz na naszej stronie internetowej, a całość wpłaconych środków zostanie przeznaczona na pomoc chorym.

Jeśli jesteś zainteresowany sponsorowaniem skoku na rzecz chorych na nowotwory, zachęcamy do kontaktu na info@alivia.org.pl 🙂

A skąd pomysł na taki projekt i dlaczego Tomasz Kozłowski zdecydował się w ciągu 1 dnia skoczyć ze spadochronem aż 48 razy? Posłuchajcie:

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.