Szymon i Kuba ruszają na ratunek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

“Szymon i Kuba ruszają na ratunek” to bajka autorstwa Rafała Janika, która powstała aby zachować pamięć o jego niespełna pięcioletnim bracie Alku, który zmarł na powikłania po leczeniu chłoniaka. Kupując książkę możesz pomóc jednej z trzech instytucji, w tym Fundacji Alivia.

Bohaterami każdej historii „Szymona i Kuby…” są dwaj żołnierze, którzy stawiają czoła niebezpieczeństwu. Alek, chciał być takim dzielnym żołnierzem. I zdaniem jego brata do końca był. Cieszył się nawet z tego, że karetka pogotowia wiozła go z dźwiękiem „eja, eja, eja”. Dlatego w książce autor zamieścił też opowieść, której nie opowiadał bratu. To jego wyobrażenie o tym, gdzie Alek jest teraz, co tam robi i wiara w to, że gdziekolwiek jest spełnia swoje marzenia. Nie myślcie, że to smutna historia! Daje nadzieję. Jak „Bracia Lwie Serce” Astrid Lindgren.

Zysk ze sprzedaży bajki „Szymon i Kuba ruszają na ratunek” Rafał Janik zdecydował się przeznaczyć na cele charytatywne i trafi do jednej z poniższych instytucji:

  • Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Olsztynie – to tu leczono Aleksandra.
  • Pomorskie Hospicjum dla Dzieci – organizacja opiekująca się dziećmi dotkniętymi m.in. chorobami nowotworowymi.
  • Fundacja Alivia

Kupując książkę możecie sami zdecydować, którą instytucję wesprzeć i jaką kwotą. Zachęcamy do zakupu na stronie szymonikuba.pl.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od indywidualnych osób. Pomóż nam walczyć dalej! Dołącz do Pogromców Raka!

DZIAŁAJ TERAZ!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Aktualności