KRS 0000358654

Szymon i Kuba ruszają na ratunek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

„Szymon i Kuba ruszają na ratunek” to bajka autorstwa Rafała Janika, która powstała aby zachować pamięć o jego niespełna pięcioletnim bracie Alku, który zmarł na powikłania po leczeniu chłoniaka. Kupując książkę możesz pomóc jednej z trzech instytucji, w tym Fundacji Alivia.

Bohaterami każdej historii „Szymona i Kuby…” są dwaj żołnierze, którzy stawiają czoła niebezpieczeństwu. Alek, chciał być takim dzielnym żołnierzem. I zdaniem jego brata do końca był. Cieszył się nawet z tego, że karetka pogotowia wiozła go z dźwiękiem „eja, eja, eja”. Dlatego w książce autor zamieścił też opowieść, której nie opowiadał bratu. To jego wyobrażenie o tym, gdzie Alek jest teraz, co tam robi i wiara w to, że gdziekolwiek jest spełnia swoje marzenia. Nie myślcie, że to smutna historia! Daje nadzieję. Jak „Bracia Lwie Serce” Astrid Lindgren.

Zysk ze sprzedaży bajki „Szymon i Kuba ruszają na ratunek” Rafał Janik zdecydował się przeznaczyć na cele charytatywne i trafi do jednej z poniższych instytucji:

  • Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Olsztynie – to tu leczono Aleksandra.
  • Pomorskie Hospicjum dla Dzieci – organizacja opiekująca się dziećmi dotkniętymi m.in. chorobami nowotworowymi.
  • Fundacja Alivia

Kupując książkę możecie sami zdecydować, którą instytucję wesprzeć i jaką kwotą. Zachęcamy do zakupu na stronie szymonikuba.pl.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.