Nowa opcja leczenia guzów mózgu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

3 kwietnia w lubelskim Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 4 firma MagForce AG otworzy ośrodek terapii nowotworów mózgu. Będzie to pierwsza placówka poza terytorium Niemiec, w której chorzy będą mogli skorzystać z terapii NanoTherm. To nowa opcja dla pacjentów zmagających się z guzami mózgu, dla których istotne jest szybkie wdrożenie terapii.

Fundacja Alivia otrzymała zaproszenie na otwarcie ośrodka, w którym pacjenci będą mogli skorzystać z terapii NanoTherm – jednej z niewielu metod leczenia agresywnych glejaków wielopostaciowych.

Cieszę się, że polscy pacjenci będą mieli ułatwiony dostęp do tej opcji leczenia. Otwarcie ośrodka w Lublinie oznacza mniejszy stres i wysiłek chorego, związany z wyjazdem zagranicznym oraz niższe koszty związane z przejazdem i pobytem. To bardzo ważne dla pacjentów i ich bliskich.

Agata Polińska

NanoTherm jest jedną z niewielu opcji leczenia nowotworów mózgu w zaawansowanych stadiach.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

W ciągu ostatnich 3 lat z Fundacją kontaktowało się ponad 500 osób szukających informacji na temat terapii NanoTherm, a ponad 70 osób zgłosiło się do niemieckich ośrodków, dlatego możliwość otrzymania tej terapii w Polsce będzie dużą ulga dla pacjentów.

Agata Polińska

Terapię NanoTherm można podsumować w prosty sposób: magnetyczne nanocząstki wprowadzane są bezpośrednio do guza lub do ściany jamy po resekcji. Cząsteczki te są następnie podgrzewane za pomocą zmiennego pola magnetycznego, co powoduje niszczenie komórek rakowych. Ośrodkiem terapii NanoTherm w szpitalu SPSK4 będzie kierował prof. dr hab. n. med. Tomasz Trojanowski, szef i kierownik Oddziału Neurochirurgii
i Neurochirurgii Dziecięcej, krajowy konsultant w dziedzinie neurochirurgii i członek Naukowej Rady Konsultacyjnej Ministra Zdrowia.

Uroczystość otwarcia i przecięcia wstęgi odbędzie się 3 kwietnia o 13.00 w auli A Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznym Nr 4. Wezmą w niej udział m.in. Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublina, oraz przedstawiciele firmy MagForce i szpitala SPSK4.

By wstępnie ocenić, czy Terapia NanoTherm® byłaby możliwa do przeprowadzenia w przypadku konkretnego pacjenta, należy w pierwszej kolejności zweryfikować kryteria uniemożliwiające jej wykonanie. Kliknij na ten link: mediime.com/kwestionariusz/ kwestionariusz nanotherm

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.