Onkozbiórka – nowe narzędzie dla chorych na raka!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Słynna Skarbonka Onkofundacji Alivia, w której dotychczas ponad 1 400 osób chorych na raka założyło zbiórki pieniędzy, przekształca się w Onkozbiórkę – nowoczesny i kompleksowy portal dla pacjentów onkologicznych. Dzięki nowej odsłonie serwisu, chorzy w jeszcze łatwiejszy sposób mogą gromadzić środki na leczenie, a ich darczyńcy na bieżąco śledzić przebieg zbiórki – ile środków zostało już wykorzystanych przez podopiecznego i na co dokładnie zostały przeznaczone. Dodatkowo chorzy i ich bliscy objęci są merytorycznym wsparciem Onkofundacji w zakresie dostępnych opcji leczenia. Nowy portal dostępny jest pod adresem: www.onkozbiorka.pl 

Onkofundacja Alivia to jedna z najbardziej rozpoznawalnych organizacji wspierających osoby chore na raka w Polsce. Do tej pory przekazała ponad 25 milionów złotych na pokrycie kosztów związanych z ich leczeniem, których nie refunduje NFZ. Organizacja edukuje i reprezentuje pacjentów onkologicznych w debacie publicznej oraz udostępnia narzędzia, dzięki którym mogą oni odważniej decydować o swoim zdrowiu. 

“Rak to nie tylko zmaganie się z chorobą, to też ogromne wyzwanie finansowe. W Polsce ponad połowa zalecanych terapii onkologicznych nie jest refundowana zgodnie z międzynarodowymi standardami. Oznacza to, że często jedyną szansą chorych na dostęp do leczenia jest finansowanie go z własnych środków. Do tego dochodzą dojazdy do ośrodka, czasem szybciej wykonywane prywatnie badania, dodatkowe konsultacje, rehabilitacja. Z pomocą przychodzą internetowe zbiórki, takie jak Alivia Onkozbiórka, które umożliwiają przekazanie środków przez ludzi o dobrym sercu.” – mówi Joanna Frątczak-Kazana, menadżerka ds. programów pomocowych Onkofundacji.

Alivia Onkozbiórka, dzięki nowej odsłonie, umożliwia Podopiecznym jeszcze łatwiejsze prowadzenie zbiórki funduszy na dojazdy, badania, leczenie czy rehabilitację. Nowy portal skierowany jest do pełnoletnich pacjentów, u których zdiagnozowano nowotwór złośliwy. Uruchomienie zbiórki jest bardzo łatwe. Rejestracji można dokonać poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej, ale również za pomocą portalu społecznościowego Facebook czy konta Google. Większość formalności można dopełnić bez wychodzenia z domu, co jest szczególnie ważne dla osób zmagających się z chorobą nowotworową, które na co dzień pokonują wiele kilometrów na badania diagnostyczne, konsultacje czy zabiegi rehabilitacyjne.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Więcej niż internetowa zbiórka

Każdy etap zmagania się z chorobą nowotworową wymaga innego rodzaju wsparcia. Dlatego zakładając zbiórkę Podopieczny otrzymuje nie tylko możliwość gromadzenia środków na wybrany przez siebie cel, ale również wsparcie merytoryczne Onkofundacji. 

“Rodzaj i zakres udzielanego wsparcia decyduje często o nastawieniu do walki z chorobą. Dlatego w Onkofundacji Alivia dokładamy wszelki starań, aby nasza pomoc była kompleksowa.” – mówi Joanna Frątczak-Kazana, menadżerka ds. programów pomocowych Onkofundacji.

Pracownicy udzielają szeregu informacji związanych z dostępnymi opcjami terapii i możliwością ich refundacji. Pozwala to pacjentom świadomie decydować o sposobie czy miejscu ich leczenia oraz o szczegółowym celu zbiórki.

Istotna jest też pomoc w zakresie samej promocji, która odbywa się dwutorowo. Onkofundacja udostępnia informacje w swoich mediach społecznościowych oraz kontaktuje się z lokalnymi mediami w celu rozpowszechnienia historii chorego, ale również aktywizuje samych Podopiecznych do nagłaśniania ich sytuacji. Umożliwia im wygenerowanie spersonalizowanych ulotek, plakatów i grafik oraz przekazuje poradnik “Jak skutecznie działać, aby otrzymać wsparcie finansowe”. Dzięki temu chorzy i ich bliscy mogą sami zachęcać swoich znajomych do przekazywania darowizn. Takie równoległe działanie, OnkoFundacji i Podopiecznych, przynosi zawsze największe efekty. 

Zaufanie Darczyńców jest najważniejsze

W czasach, kiedy łatwo zostać oszukanym, potencjalni darczyńcy bywają nieufni. Dlatego Onkofundacja Alivia stawia na wiarygodność i transparentność. Każda osoba zakładająca zbiórkę jest dokładnie zweryfikowana, a Darczyńcy mają możliwość zobaczyć na jaki cel zostały przeznaczone zebrane środki i jaka kwota pozostała jeszcze do dyspozycji Podopiecznego.

“Darczyńcy realnie odmieniają los chorych. Bez ich darowizn, wielu naszych Podopiecznych nie mogłoby skorzystać z odpowiedniego leczenia. Dlatego w nowej odsłonie portalu Alivia Onkozbiórka wspierający mogą utworzyć indywidualne konto, założyć swoją podzbiórkę na rzecz konkretnego chorego i na bieżąco śledzić przebieg wybranej zbiórki.“ – mówi Aleksandra Ciompała, koordynatorka programów pomocowych Onkofundacji.

“W pojedynkę jesteśmy kroplą, razem oceanem.”

Kwoty, które zbierają chorzy czasami wydają się ogromne i wręcz niemożliwe do zgromadzenia. Jednak właśnie w tym tkwi magia zbiórek. W pojedynkę możemy zrobić niewiele, ale jeśli dużo osób wpłaci choć niewielką kwotę, to ten cel staje się coraz bliższy, aż w końcu osiągalny. Każda wpłacona złotówka jest jak uściśnięcie ręki chorego i powiedzenie mu “Nie jesteś sam, możesz na mnie liczyć.” Razem możemy pokonać raka!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.