KRS 0000358654

Pacjenci mogą wskazać najlepszą placówkę leczącą chorych na raka płuca

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Polska Grupa Raka Płuca – stowarzyszenie działające na rzecz poprawy leczenia w Polsce, w 2018 roku planuje uhonorować najlepszą placówkę leczącą chorych na raka płuca.
Oddziałów leczących pacjentów z rakiem płuca jest w Polsce kilkadziesiąt. Ich praktykę można oceniać różnie, jednak to pacjenci wiedzą najlepiej, jak wygląda opieka w miejscu, w którym byli leczeni.
W związku z tym Polska Grupa Raka Płuca przygotowała krótką ankietę, która pozwoli poznać opinię pacjentów, a dzięki zebranym anonimowo odpowiedziom – nagrodzić ten oddział, który otrzymał najwyższe noty.
Zapraszamy do wypełniania – ankieta dostępna jest tutaj.

Wyniki ankiet będą zbierane do końca października, a zwycięski oddział ogłoszony w listopadzie, przy okazji obchodów Miesiąca Raka Płuca.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.