Kwiecień: 238 tys. na pomoc pacjentom w walce z rakiem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W kwietniu nasi Podopieczni otrzymali pomoc na łączną kwotę 238 438,09 zł. Dzięki tym wpłatom mogą rozpocząć lub kontynuować diagnostykę i leczenie. Środki zostały wypłacone 101 osobom.

Wśród nich jest Maria z Piotrowic, która jest na początku swojej drogi w walce z nowotworem piersi. Dzięki zgromadzonym środkom opłaciła kosztowne badania genetyczne. Również Agata z Siekierek Wielkich, chorująca na raka jelita grubego, wykonała kompleksowe profilowanie genomowe guza. Z kolei Kamila z Częstochowy mogła wykonać nierefundowany zabieg chirurgiczny, a Elżbieta z Limanowej częściowo sfinansować pozyskanie i tłumaczenie zagranicznej eksperckiej opinii medycznej. Natomiast Beata z Łodzi, która choruje na nowotwór piersi, rozpoczęła przyjmowanie leku – neratynib, nierefundowanego w jej przypadku.

Z całego serca dziękujemy Darczyńcom za okazane wsparcie. Dla naszych Podopiecznych każdy taki gest jest bardzo ważny.

W kwietniu do Fundacji dołączyli: Artur Dąbrowski, Krystyna Rolka, Dorota Paszkiewicz, Alina Wróblewska, Radosław Sikora oraz Łukasz Konopka

Zapraszamy do zapoznania się z ich profilami i wsparcia w zmaganiach z trudnym przeciwnikiem, jakim jest nowotwór.

Jeśli potrzebujesz pomocy finansowej, aby opłacić koszty związane z leczeniem, przeczytaj o naszym programie Skarbonka i dołącz do nas! 

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.