Przed wami Narodowy Test Wiedzy o Walce z Rakiem – odpowiedzcie na pytania i okażcie wsparcie walczącym z chorobą

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Rak jest podstępną chorobą, która bezpośrednio lub pośrednio dotyka nas wszystkich. Zmagania z nią to prawdziwa walka, w której amunicją jest wiedza i niezbędne do leczenia środki finansowe. W obliczu często niewystarczającej opieki medycznej i braku skutecznego leczenia, pacjenci onkologiczni w Polsce muszą wiedzieć, jak zwiększyć swoje szanse na pokonanie choroby.

Jakie nowoczesne terapie dostępne są w Polsce? Do którego specjalisty się udać? Ile kosztuje leczenie za granicą? To tylko niektóre z pytań, które muszą sobie zadać. Pacjenci wykazują się prawdziwą odwagą w tej walce, dlatego warto już teraz solidarnie stanąć po ich stronie. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie swojego stanu wiedzy o tej chorobie, w czym pomoże Narodowy Test o Walce z Rakiem dostępny na www.testoraku.pl.

Według danych Krajowego Rejestru Nowotworów każdy Polak choć raz w swoim życiu zetknie się z rakiem bezpośrednio lub w otoczeniu najbliższych. Co więcej, problem ten będzie rósł. Dzięki testowi dowiemy się m.in.: ile osób zachoruje na raka, czy pracodawca ma możliwość zwolnić pracownika, u którego zdiagnozowano tę chorobę, czy istnieją wirusy wywołujące raka oraz ile innowacyjnych terapii onkologicznych najczęściej stosowanych w Europie jest dostępnych w Polsce bez ograniczeń.

Wiedza to bardzo ważne narzędzie do prowadzenia skutecznej walki z rakiem. Z jednej strony trzeba znać sposoby na zmniejszenie ryzyka zachorowania, z drugiej zaś pamiętać o regularnym wykonywaniu badań diagnostycznych. To one zwiększają szanse na wczesne rozpoznanie oraz rozpoczęcie leczenia, a czas w przypadku raka jest kluczowy. Aby wypowiedzieć rakowi wojnę, trzeba być na bieżąco ze światowymi aktualnościami w dziedzinie onkologii, wiedzieć gdzie i czym powinno się leczyć oraz do kogo zwrócić się o pomoc w celu pozyskania potrzebnych informacji i pieniędzy na bardzo drogie leczenie. Dlatego warto odpowiednio przygotować się do podjęcia walki z rakiem – sprawdzić stan swojej wiedzy i zacząć ją uzupełniać. Pomoże w tym Narodowy Test Wiedzy o Walce z Rakiem, czyli badanie wiedzy Polaków o profilaktyce, diagnostyce oraz leczeniu chorób nowotworowych. Test można rozwiązywać na stronie internetowej www.testoraku.pl.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od indywidualnych osób. Pomóż nam walczyć dalej! Dołącz do Pogromców Raka!

Uruchomiliśmy Narodowy Test Wiedzy o Walce z Rakiem po to, by sprawdzić jaki jest stan podstawowej wiedzy na temat sytuacji onkologicznej w Polsce. Chcemy skłonić szeroką opinię publiczną do pogłębiania wiedzy na ten temat, bo niestety, może się ona w pewnym momencie okazać niezbędna. Kolejnym celem jest edukacja na temat chorób nowotworowych i uświadomienie, że w walce z rakiem niezbędne jest solidarne wsparcie okazywane pacjentom onkologicznym. Bowiem bez ludzi dobrej woli, chcących wesprzeć ich zarówno materialnie,
ale i duchowo, trudno jest wygrać z rakiem

– mówi Agata Polińska, Wiceprezes Fundacji Onkologicznej Alivia.

Test został napisany prostym, zrozumiałym językiem tak, by każdy mógł go rozwiązać. Jest też dopracowany graficznie – na poszczególnych stronach znajduje się potwór będący metaforą raka. Każde pytanie zawiera też dodatkowy, edukacyjny komentarz, który pojawia się po udzieleniu odpowiedzi – w ten sposób można uzupełnić swoją wiedzę przy okazji rozwiązywania testu. Pola do zaznaczania odpowiedzi są zaś zaprojektowane tak, by wywoływały uczucie celowania do raka i oddawania strzału.

Narodowy Test Wiedzy o Walce z Rakiem jest elementem kampanii „Wojna z rakiem” prowadzonej przez naszą fundacją. To w ramach tej kampanii powstał wyjątkowy spot, którego główną bohaterką jest uzbrojona pacjentka onkologiczna walcząca na polu bitwy z potworem – metaforą raka. Kampania pokazuje, że pacjenci onkologiczni, aby żyć, muszą być waleczni i na co dzień prowadzić prawdziwą wojnę, w której amunicją są wiedza i pieniądze na leczenie. Film został przygotowany przez Saatchi&Saatchi, Platige Image i studio produkcyjne Dobro. Zobaczyć go można w mediach i kinach oraz w internecie.

DZIAŁAJ TERAZ!

Pacjenci onkologiczni z obniżoną odpornością, szczególnie podczas immunoterapii, chemioterapii i radioterapii, to grupa wyjątkowo narażona na zachorowania wirusowe. Zgłaszając się do szpitala – ryzykują życiem.

Aktualności