KRS 0000358654

Publikacja „Pokonać raka” w Gazecie Wyborczej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W dniu dzisiejszym wraz z dziennikiem „Gazeta Wyborcza” ukazała się publikacja “Pokonać raka”. W przedsięwzięciu tym wzięła udział również nasza fundacja.

W „Pokonać raka” przeczytacie o niebagatelnej roli szybkiej diagnostyki w leczeniu onkologicznym, tajemnicach „zielonej karty” (Karty Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego), a także przekonacie się, w czym pomocne mogą być portale internetowe stworzone przez Alivięwww.Kolejkoskop.pl i www.Onkomapa.pl.
Jeśli uważacie, że są to projekty pożyteczne, możecie wspomóc ich działalność przekazaniem 1% podatku przy rocznym rozliczeniu PIT.

Serdecznie zapraszamy do lektury: Pokonać raka (publikacja w formacie pdf)

Patronat nad „Pokonać raka” objęło Polskie Towarzystwo Onkologiczne. Wsparcia merytorycznego udzielili m.in. Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych oraz Federacja Stowarzyszeń “Amazonki”. Od strony produkcyjnej nad projektem czuwało wydawnictwo Medical Media Solutions.

okładka pokonać raka

pokonać raka

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.