Rajd rowerowy Onko Tour 2018

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

3 sierpnia spod Białostockiego Centrum Onkologii wystartował Onko Tour 2018, wyjątkowy rajd rowerowy pacjentów, który ma zachęcić Polaków do profilaktyki oraz wsparcia chorych w walce z nowotworami. Przez tydzień uczestnicy pokonali ponad 400 kilometrów, przemierzając Podlasie i rozmawiając z mieszkańcami o najważniejszych zasadach zapobiegania chorobom onkologicznym.

Poprzez naszą aktywność chcemy pokazać, że rak to diagnoza, że nas nie ogranicza, że po doświadczeniu onkologicznym można wrócić do życia pełnego pasji – mówiła Katarzyna Gulczyńska, prezeska fundacji „Pokonaj raka” i pomysłodawczyni rajdu.

To jedyny rajd rowerowy w Polsce, w którym biorą udział pacjenci onkologiczni. Każdy z nich zmierzył się z chorobą. Teraz chcą wspierać zarówno pacjentów w walce z chorobą, jak i zachęcać zdrowych do profilaktyki.

W czasie tego rajdu chcemy pokazać, że można wygrać z rakiem, wrócić do aktywnego życia. Wiele osób się tego boi, a to się da – mówi Cyber Marian, popularny youtuber z Warszawy, który przez wiele lat zmagał się chłoniakiem Hodgkina. – Wbrew pozorom dla mnie czas choroby był najbardziej kreatywnym momentem.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od indywidualnych osób. Pomóż nam walczyć dalej! Dołącz do Pogromców Raka!

Tegoroczny Onko Tour 2018 wystartował dzięki wsparciu udzielonemu przez Urząd Marszałkowski Wrota Podlasia oraz Białostockie Centrum Onkologii. Również Fundacja Alivia była partnerem tego wyjątkowego wydarzenia.

DZIAŁAJ TERAZ!

Pacjenci onkologiczni z obniżoną odpornością, szczególnie podczas immunoterapii, chemioterapii i radioterapii, to grupa wyjątkowo narażona na zachorowania wirusowe. Zgłaszając się do szpitala – ryzykują życiem.

Aktualności