Rajd rowerowy Onko Tour 2018

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

3 sierpnia spod Białostockiego Centrum Onkologii wystartował Onko Tour 2018, wyjątkowy rajd rowerowy pacjentów, który ma zachęcić Polaków do profilaktyki oraz wsparcia chorych w walce z nowotworami. Przez tydzień uczestnicy pokonali ponad 400 kilometrów, przemierzając Podlasie i rozmawiając z mieszkańcami o najważniejszych zasadach zapobiegania chorobom onkologicznym.

Poprzez naszą aktywność chcemy pokazać, że rak to diagnoza, że nas nie ogranicza, że po doświadczeniu onkologicznym można wrócić do życia pełnego pasji – mówiła Katarzyna Gulczyńska, prezeska fundacji „Pokonaj raka” i pomysłodawczyni rajdu.

To jedyny rajd rowerowy w Polsce, w którym biorą udział pacjenci onkologiczni. Każdy z nich zmierzył się z chorobą. Teraz chcą wspierać zarówno pacjentów w walce z chorobą, jak i zachęcać zdrowych do profilaktyki.

W czasie tego rajdu chcemy pokazać, że można wygrać z rakiem, wrócić do aktywnego życia. Wiele osób się tego boi, a to się da – mówi Cyber Marian, popularny youtuber z Warszawy, który przez wiele lat zmagał się chłoniakiem Hodgkina. – Wbrew pozorom dla mnie czas choroby był najbardziej kreatywnym momentem.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Tegoroczny Onko Tour 2018 wystartował dzięki wsparciu udzielonemu przez Urząd Marszałkowski Wrota Podlasia oraz Białostockie Centrum Onkologii. Również Fundacja Alivia była partnerem tego wyjątkowego wydarzenia.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.