KRS 0000358654

Reportaż o podopiecznej Alivii Teresie Bartoszek w TVP3

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Teresa Bartoszek kilka lat temu zaczęła odczuwać bóle brzucha. Pierwsze diagnozy lekarzy były jednak dalekie od rzeczywistości. Kiedy w końcu zdiagnozowano chorobę – nowotwór jajnika z przerzutami, wywołało to szok i przerażenie u całej rodziny. 

Obecnie Pani Teresa jest w trakcie trzeciego cyklu ciężkiej chemioterapii. Z racji tego, że rak jest obarczony mutacją w genie BRCA1, wymagane jest jednak niestandardowe leczenie. Lek, który byłby skuteczny – olaparib, kosztuje 24 000 zł miesięcznie.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego reportażu „„Mam dla kogo walczyć”. Kosztowna terapia szansą na uratowanie życia„, który wyemitowała telewizja TVP3 Olsztyn.

Prosimy też o wsparcie finansowe dla Pani Teresy. Więcej informacji o jej historii oraz mechanizm wpłat on-line znajdziecie na stronie skarbonka.alivia.org.pl/teresa-bartoszek.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.