KRS 0000358654

Wojciech Wiśniewski rzecznikiem Fundacji Alivia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

1 sierpnia do naszego zespołu dołączył Wojciech Wiśniewski, który objął stanowisko rzecznika. Najważniejszym zadaniem Wojtka będzie dobra i skuteczna komunikacja z Ministerstwem Zdrowia, Narodowym Funduszem Zdrowia oraz wszystkimi pozostałymi instytucjami, które kształtują system opieki onkologicznej w Polsce.

Będzie również koordynować naszą współpracę z innymi organizacjami pacjenckimi oraz środowiskiem parlamentarnym, prowadzić biuro prasowe i reprezentować Fundację podczas konferencji branżowych.

Od dzisiaj będziemy regularnie informować o naszych działaniach oraz inicjatywach, w których uczestniczymy. Śledźcie aktualności na naszej stronie internetowej oraz profil FB.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.