Rusza konkurs Prix Galien Polska 2016!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Rozpoczyna się kolejna, czwarta edycja prestiżowego konkursu Prix Galien Polska. W konkursie mogą brać udział naukowcy, instytucje badawcze, firmy farmaceutyczne, producenci wyrobów medycznych oraz twórcy kampanii zdrowotnych. Fundacja Alivia została partnerem wydarzenia.

Nagroda Prix Galien przyznawana jest jako dowód uznania dla innowacyjnych rozwiązań w dziedzinach produktów leczniczych oferowanych przez firmy farmaceutyczne, wyrobów medycznych, a także stanowi wyróżnienie dla przełomowych dokonań i odkryć naukowców.

Kapituła pod przewodnictwem profesora Cezarego Szczylika wybierze zwycięzców w następujących kategoriach:

  1. Innowacyjny produkt leczniczy, w tym podkategorie:
    • Innowacyjny produkt leczniczy stosowany w lecznictwie otwartym
    • Innowacyjny produkt leczniczy stosowany w lecznictwie zamkniętym
    • Innowacyjna szczepionka
    • Innowacyjny sierocy produkt leczniczy
  2. Innowacyjne odkrycie naukowe
  3. Innowacyjny wyrób medyczny
  4. Innowacyjna kampania zdrowotna

Kategoria IV: Innowacyjna kampania zdrowotna jest nowością w tegorocznej edycji. Poświęcona jest kampaniom edukacyjnym, społecznym, pacjenckim, których innowacyjność może mieć przełomowy wpływ na diagnostykę, leczenie i/lub zapobieganie chorobom u ludzi, zmianę stylu życia znaczącej grupy społecznej w kierunku większej świadomości i dbałości o zdrowie.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 czerwca 2016 roku, zaś ogłoszenie wyników i podsumowanie odbędzie się podczas uroczystej Gali rozdania nagród w listopadzie.

Konkurs ma charakter międzynarodowy i jest corocznie przeprowadzany w 17 krajach, między innymi: Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Portugalii, Szwajcarii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Co dwa lata odbywa się edycja międzynarodowa, wyłaniająca spośród lokalnych zwycięzców innowacyjny produkt w skali globalnej. Twórcą Prix Galien jest francuski farmaceuta Roland Mehl, który ufundował nagrodę w 1970 roku. Z czasem zyskała ona prestiż na całym świecie i obecnie stanowi jedno z najważniejszych wyróżnień, jakie można zdobyć w dziedzinie farmacji i medycyny.

Szczegółowych informacji na temat Prix Galien udziela:
Katarzyna Starosławska, dyrektor konkursu
telefon +48.600.141.544
e-mail: [email protected]

Więcej na temat konkursu:
www.prixgalien.pl

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.