KRS 0000358654

Sesja szycia „Onkochust”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

28 października (sobota) w godzinach 9.00 – 13.00, na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (lokalizacja ul. Ceglana 35, 40-514 Katowice) odbędzie się sesja szycia „onkochust”.

W poprzednim roku, podczas pierwszej akcji, zaprezentowane zostały uszyte już chusty. Tym razem organizatorzy chcą pokazać cały proces ich tworzenia. Dzięki wsparciu sponsorów oraz zaangażowaniu wolontariuszy powstanie kolekcja, która trafi na dwa oddziały: Onkologii Klinicznej oraz Radioterapii. W niedalekiej przyszłości chusty mają trafić również do pacjentek korzystających z Poradni.

Akcja szycia „onkochust”, zainicjowana przez śp. Grażynę Koniorczyk w 2016 roku spotkała się z ciepłym przyjęciem, dlatego organizatorzy planują, by akcja wspólnego szycia odbywała się cyklicznie – tak długo jak będzie cieszyć się zainteresowaniem Pacjentek.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.