Sesja szycia “Onkochust”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

28 października (sobota) w godzinach 9.00 – 13.00, na terenie Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (lokalizacja ul. Ceglana 35, 40-514 Katowice) odbędzie się sesja szycia „onkochust”.

W poprzednim roku, podczas pierwszej akcji, zaprezentowane zostały uszyte już chusty. Tym razem organizatorzy chcą pokazać cały proces ich tworzenia. Dzięki wsparciu sponsorów oraz zaangażowaniu wolontariuszy powstanie kolekcja, która trafi na dwa oddziały: Onkologii Klinicznej oraz Radioterapii. W niedalekiej przyszłości chusty mają trafić również do pacjentek korzystających z Poradni.

Akcja szycia „onkochust”, zainicjowana przez śp. Grażynę Koniorczyk w 2016 roku spotkała się z ciepłym przyjęciem, dlatego organizatorzy planują, by akcja wspólnego szycia odbywała się cyklicznie – tak długo jak będzie cieszyć się zainteresowaniem Pacjentek.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od indywidualnych osób. Pomóż nam walczyć dalej! Dołącz do Pogromców Raka!

DZIAŁAJ TERAZ!

Pacjenci onkologiczni z obniżoną odpornością, szczególnie podczas immunoterapii, chemioterapii i radioterapii, to grupa wyjątkowo narażona na zachorowania wirusowe. Zgłaszając się do szpitala – ryzykują życiem.

Aktualności