Sierpień: 303 tys. na pomoc dla chorych na nowotwory

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Dzięki hojności Darczyńców w ubiegłym miesiącu przekazaliśmy naszym Podopiecznym 303 801,48 zł. Środki te pozwoliły im pokryć nierefundowane wydatki podczas niełatwych zmagań o życie i zdrowie. Z pomocy skorzystało 97 osób.

Wśród nich jest Małgorzata z Dzierżoniowa, chora na nowotwór tarczycy, która opłaciła nierefundowaną operację usuwania guzów echolaserem. Amelia z Warszawy, zmagająca się z nowotworem mózgu, mogła pojechać na turnus rehabilitacji neurologicznej, tymczasem Bożena z Suwałk poddała się zabiegom fizjoterapeutycznym. Justyna z Bielska Podlaskiego, u której zdiagnozowano raka piersi, zapłaciła za kolejną dawkę nierefundowanego leku – trastuzumabu emtanzyny. Również Justyna z Polanówki kontynuuje przyjmowanie płatnego leku – sunitynibu.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za to że nie pozostali obojętni na los potrzebujących. Swoim wsparciem codziennie dodają im otuchy!

W sierpniu do Fundacji dołączyli: Eugeniusz Cupiał, Aleksandra Morawa, Karina Antczak, Marcin Gierczak, Sylwia Cyran, Beata Piaseczna, Ewa Kukuła oraz Dorota Standowicz.

Zapraszamy do poznania nowych Podopiecznych na ich stronach i zaangażowania się w pomoc na ich rzecz.

Jeśli wydatki związane z leczeniem przekraczają możliwości finansowe chorych, pomagamy zebrać środki na pokrycie kosztów poprzez nasz program Skarbonka

Nasze działania obejmują również zapewnienie pacjentom łatwego dostępu do informacji o badaniach, placówkach czy terapiach. W lipcu ponad 42 tysiące osób znalazło na Kolejkoskop.pl najkrótszą kolejkę na badania diagnostyczne rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej, refundowane przez NFZ.

Na portalu Onkomapa ponad 23 tys. osób poszukiwało przyjaznego lekarza lub placówki polecanej przez innych pacjentów oraz zostawiało swoje opinie. 

Publikujemy też zestawienia leków wymienionych w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) i analizujemy ich dostępność w Polsce. Na Oncoindex.org ponad 3 tys. osób sprawdziło, czy ich leczenie jest zgodne z europejskim standardem lub znalazło informacje o terapiach zgodnych z międzynarodowymi wytycznymi.

Każdy może skontaktować się z nami i zadać pytanie, jeśli nie wie jak poradzić sobie z diagnozą, jakie kroki podjąć, lekarz odmówił terapii lub potrzebna jest inna pomoc. Podejmiemy wszystkie możliwe działania, by zapewnić pomoc każdemu choremu na raka. W sierpniu odbyliśmy ok. 100 rozmów telefonicznych i odpowiedzieliśmy na ok. 60 maili od osób poszukujących informacji i wsparcia.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.