Styczeń 2019: Ponad 400 000 zł dla chorych na raka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W pierwszym miesiącu 2019 roku przekazaliśmy naszym Podopiecznym 405 711 zł. Dzięki temu kilka osób mogło rozpocząć albo kontynuować terapię drogimi nierefundowanymi dla nich lekami. Mariola spod Sandomierza zapłaciła ponad 60 000 zł za lek Kadcyla, który jest dla niej jedyną szansą w leczeniu raka piersi, a Edyta spod Warszawy również na leczenie raka piersi wydała 20 000 zł. Pani Hanna, która jest lekarzem i walczy z rakiem jajnika mogła opłacić kolejne dawki nierefundowanego w jej przypadku leku Olaparib. Marcin, który w wieku 32 lat zachorował na raka wątroby przeznaczył ponad 28 000 zł na lek Stivarga, a Anecie z Legnicy przekazaliśmy 8100 zł na pierwszą dawkę Avastinu.

Dzięki wpłatom od Darczyńców pomogliśmy też 105 innym Podopiecznym, opłacając leki, prywatne konsultacje u najlepszych specjalistów, badania, rehabilitację i inne wydatki niezbędne w chorobie nowotworowej.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim ponad 4600 Darczyńcom, którzy w ubiegłym miesiącu dokonali wpłaty na pomoc naszym Podopiecznym. Liczymy też na Wasze dalsze wsparcie! W styczniu do naszej fundacji dołączyły 24 osoby, które potrzebują pomocy w walce z rakiem.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.