KRS 0000358654

Szczyt Zdrowie 2018 – Ekonomia, gospodarka, zdrowie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Dziś bierzemy udział w szóstej już edycji Szczytu Zdrowie 2018 organizowanej pod patronatem Ministerstwa Zdrowia przez Instytut Ochrony Zdrowia i Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH.

Wśród wielu zaproszonych gości są obecni reprezentanci wszystkich głównych instytucji publicznych tworzących politykę zdrowotną kraju m.in. przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Infrastruktury, Instytutu Kardiologii, Instytutu Ochrony Zdrowia, przedstawiciele Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego, prezes AOTMIT dr Roman Topór Mądry, prezes NFZ Andrzej Jacyna, przedstawiciele prywatnego sektoru zdrowia; m.in. Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX Med, i Krzysztof Przyśliwski, dyrektor ds rozwoju Medicover Polska. Organizacje pacjenckie reprezentują m.in. Stanisław Maćkowiak, Prezes Federacji Pacjentów Polskich, i Beata Ambroziewicz, Polska Unia Organizacji Pacjenckich.

Dyskusje dotyczą przede wszystkim innowacyjnych rozwiązań w ochronie zdrowia, inwestycji w sektor zdrowotny, podziału kompetencji w procesie decyzyjnym, a także zarządzania innowacjami z wykorzystaniem doświadczenia pacjentów.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.