Startuje kampania Time to Act!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Ponad milion przypadków raka mogło zostać niewykrytych z powodu pandemii COVID-19. 1 na 5 pacjentów w Europie nie otrzymuje chemioterapii, lub jest nieoperowany, mimo że tego wymaga. W Europie w trakcie pandemii nie wykonano 100 milionów badań przesiewowych.

Mamy ogromne opóźnienia w onkologii. Trzeba zacząć je likwidować. Dlatego Europejska Organizacja ds. Walki z Rakiem – European Cancer Organisation – rusza z kampanią Time To Act! Nie pozwólmy, by Covid-19 zatrzymał walkę z rakiem.

Z okazji rozpoczęcia kampanii Time to Act! w Polsce decydenci oraz przedstawiciele pacjentów będą dyskutować o wpływie epidemii COVID-19 na leczenie onkologiczne. Wśród zaproszonych gości jest m.in. prof. Piotr Rutkowski, prof. Lucjan Wyrwicz, poseł do Parlamentu Europejskiego Bartosz Arłukowicz, Janina Ochojska, posłanka do Parlamentu Europejskiego, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej oraz Agata Polińska, prezes naszej Fundacji.

Wirtualne spotkanie odbędzie się w sobotę 22 maja, w godzinach 11: 00-12: 00 i można się na nie zarejestrować bezpłatnie, klikając tutaj.

Szczególnie zapraszamy pacjentów i ich bliskich. Po spotkaniu zapraszamy do dyskusji.

Więcej o wydarzeniu tutaj.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.