KRS 0000358654

Warsztaty dla chorych na raka prostaty w Krakowie i w Łodzi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

1 października w Krakowie i 11 października w Łodzi odbędą się bezpłatne warsztaty edukacyjne dla chorych na raka prostaty oraz ich bliskich. Spotkania stanowią jeden z elementów ogólnopolskiej kampanii „Rada na raka prostaty”, której Fundacja Onkologiczna „Alivia” jest jednym z partnerów.

Kampania „Rada na Raka prostaty” ma na celu edukację pacjentów onkologicznych na temat radzenia sobie z chorobą w oparciu o trzy filary: medyczny, psychologiczny i finansowy.

Program warsztatów

Rady medyczne

Planowanie strategii leczenia nowotworu gruczołu krokowego. Nowoczesne terapie, powikłania i możliwości leczenia
dr n. med. Roman Sosnowski, Klinika Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej Curie, Warszawa

Rady psychologiczne

Sposoby radzenia sobie z chorobą nowotworową. Jak zachować poczucie męskości i być aktywnym partnerem lekarza w procesie leczenia?
dr n. med. Mariola Kosowicz, Zakład Psychoonkologii Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, Warszawa

Rady finansowe

Zbieranie środków finansowych na codzienną walkę z chorobą nowotworową na przykładzie programu „Skarbonka”. Jak założyć subkonto i skutecznie pozyskiwać fundusze na leczenie?
Jadwiga Chojecka, Fundacja Onkologiczna „Alivia”

Gdzie i kiedy odbędą się warsztaty

Kraków

1 października 2016 r. (sobota), godz. 12.00 – 15:00
Rynek Główny, Międzynarodowe Centrum Kultury (warsztaty odbędą się w ramach trwającego Festiwalu KultURO, więcej informacji na www.festiwalkulturo.pl)

Łódź

11 października 2016 r. (wtorek), godz. 15.00 – 18:00
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi (sala konferencyjna, wejście od ul. Pabianickiej 62)

Serdecznie zapraszamy!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.