Warsztaty dla chorych na raka prostaty w Krakowie i w Łodzi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

1 października w Krakowie i 11 października w Łodzi odbędą się bezpłatne warsztaty edukacyjne dla chorych na raka prostaty oraz ich bliskich. Spotkania stanowią jeden z elementów ogólnopolskiej kampanii „Rada na raka prostaty”, której Fundacja Onkologiczna „Alivia” jest jednym z partnerów.

Kampania “Rada na Raka prostaty” ma na celu edukację pacjentów onkologicznych na temat radzenia sobie z chorobą w oparciu o trzy filary: medyczny, psychologiczny i finansowy.

Program warsztatów

Rady medyczne

Planowanie strategii leczenia nowotworu gruczołu krokowego. Nowoczesne terapie, powikłania i możliwości leczenia
dr n. med. Roman Sosnowski, Klinika Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej Curie, Warszawa

Rady psychologiczne

Sposoby radzenia sobie z chorobą nowotworową. Jak zachować poczucie męskości i być aktywnym partnerem lekarza w procesie leczenia?
dr n. med. Mariola Kosowicz, Zakład Psychoonkologii Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, Warszawa

Rady finansowe

Zbieranie środków finansowych na codzienną walkę z chorobą nowotworową na przykładzie programu „Skarbonka”. Jak założyć subkonto i skutecznie pozyskiwać fundusze na leczenie?
Jadwiga Chojecka, Fundacja Onkologiczna „Alivia”

Gdzie i kiedy odbędą się warsztaty

Kraków

1 października 2016 r. (sobota), godz. 12.00 – 15:00
Rynek Główny, Międzynarodowe Centrum Kultury (warsztaty odbędą się w ramach trwającego Festiwalu KultURO, więcej informacji na www.festiwalkulturo.pl)

Łódź

11 października 2016 r. (wtorek), godz. 15.00 – 18:00
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi (sala konferencyjna, wejście od ul. Pabianickiej 62)

Serdecznie zapraszamy!

DZIAŁAJ TERAZ!

Pacjenci onkologiczni z obniżoną odpornością, szczególnie podczas immunoterapii, chemioterapii i radioterapii, to grupa wyjątkowo narażona na zachorowania wirusowe. Zgłaszając się do szpitala – ryzykują życiem.

Aktualności