Wrzesień 2019: Prawie pół miliona złotych dla chorych na raka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Ubiegły miesiąc był u nas bardzo intensywny! Wsparliśmy finansowo 78 pacjentów, którym przekazaliśmy w sumie 482 551 zł.

Tadeusz spod Opola Lubelskiego przeszedł terapię nowotworu mózgu NanoTherm kosztującą 190 000 zł, a Justyna, mama trzech córek opłaciła nierefundowane leki, badania i wizyty u lekarzy na kwotę ponad 30 000 zł.

Beata z Gliwic spożytkowała ponad 22 000 zł na nierefundowany w jej przypadku lek na raka piersi, a Paweł, lekarz z Dąbrowy Górniczej przyjął kolejną dawkę leku na raka jelita grubego, wartą prawie 15 000 zł.

To wszystko było możliwe dzięki wpłatom od wielu ludzi o dobrych sercach. Dziękujemy wszystkim ponad 2600 darczyńcom, którzy we wrześniu zdecydowali się pomóc naszym Podopiecznym 🙂

Prosimy też o dalszą pomoc. W poprzednim miesiącu do naszego Programu Skarbonka dołączyło 14 osób i obecnie prowadzimy zbiórki pieniędzy dla 330 pacjentów.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.