Rozpoczęło się leczenie guzów mózgu metodą NanoTherm!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie, który oferuje terapię NanoTherm firmy MagForce, rozpoczął właśnie leczenie pacjentów z guzami mózgu. Centrum Terapii NanoTherm nadzorują prof. dr hab. n. med Tomasz Trojanowski oraz prof. dr hab. n. med. Radosław Rola, Kierownik Kliniki Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej w Szpitalu nr 4 w Lublinie. W przeprowadzeniu pierwszego zabiegu towarzyszyli im dr Andreas Jordan oraz dr Katarzyna Zarychta, przedstawiciele firmy MagForce.

Pacjent, który rozpoczął leczenie, to 42-letni Tadeusz Jeleń. W lutym tego roku, w innym ośrodku, usłyszał diagnozę glejaka IV stopnia. Przeszedł standardową ścieżkę leczenia – usunięcie guza, chemioterapię i radioterapię, które na jakiś czas powstrzymały rozprzestrzenianie się choroby. Jednak już w lipcu nastąpił nawrót. Tadeusz i jego bliscy szukali innych metod leczenia. Skontaktowali się z Fundacją Alivia i w ten sposób dowiedzieli się o NanoTherm, nowoczesnej metodzie, która pozwala niszczyć komórki nowotworowe już po wycięciu guza. 

Z pomocą Fundacji Tadeusz rozpoczął zbiórkę środków finansowych potrzebnych na pokrycie kosztów terapii. Dzięki prawie 200 Darczyńcom, którzy wsparli zbiórkę w ciągu zaledwie 3 miesięcy, udało się zebrać ponad 190 tysięcy złotych! – dziękują Tadeusz i jego żona Beata. Terapia NanoTherm to dla Tadeusza szansa na dłuższe życie w dobrej formie.

„Chcemy z całego serca podziękować wszystkim darczyńcom, bo bez Waszych wpłat, tych małych i tych większych, leczenie byłoby niemożliwe. Pamiętajcie, że dobro powraca.”

Tadeusz i jego żona Beata

Centrum Terapii NanoTherm w Szpitalu Publicznym nr 4 w Lublinie pozwoli polskim pacjentom na skorzystanie z tej metody w kraju. Ze względu na agresywny charakter glejaka, szybka dostępność do różnego rodzaju terapii jest decydującym czynnikiem w leczeniu tych guzów mózgu. 

„Jestem szczęśliwy, że ta innowacyjna metoda leczenia pacjentów z guzami mózgu jest już dostępna w naszym szpitalu. Jako jeden z wiodących ośrodków w kraju zajmujących się leczeniem tego rodzaju chorób, oferujemy najnowsze rozwiązania medyczne by zapewnić naszym pacjentom terapię na światowym poziomie.”

dr Radoslaw Starownik, dyrektor Szpitala nr 4 w Lublinie

By wstępnie ocenić, czy terapia NanoTherm byłaby możliwa do przeprowadzenia w przypadku konkretnego pacjenta, należy w pierwszej kolejności zweryfikować kryteria uniemożliwiające jej wykonanie. W tym celu wejdź na stronę: mediime.com/kwestionariusz/

Zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane metodą NanoTherm do obejrzenia wywiadu z prof. dr hab. n. med Tomaszem Trojanowskim oraz prof. dr hab. n. med. Radosławem Rolą.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.