Rozpoczęło się leczenie guzów mózgu metodą NanoTherm!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie, który oferuje terapię NanoTherm firmy MagForce, rozpoczął właśnie leczenie pacjentów z guzami mózgu. Centrum Terapii NanoTherm nadzorują prof. dr hab. n. med Tomasz Trojanowski oraz prof. dr hab. n. med. Radosław Rola, Kierownik Kliniki Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej w Szpitalu nr 4 w Lublinie. W przeprowadzeniu pierwszego zabiegu towarzyszyli im dr Andreas Jordan oraz dr Katarzyna Zarychta, przedstawiciele firmy MagForce.

Pacjent, który rozpoczął leczenie, to 42-letni Tadeusz Jeleń. W lutym tego roku, w innym ośrodku, usłyszał diagnozę glejaka IV stopnia. Przeszedł standardową ścieżkę leczenia – usunięcie guza, chemioterapię i radioterapię, które na jakiś czas powstrzymały rozprzestrzenianie się choroby. Jednak już w lipcu nastąpił nawrót. Tadeusz i jego bliscy szukali innych metod leczenia. Skontaktowali się z Fundacją Alivia i w ten sposób dowiedzieli się o NanoTherm, nowoczesnej metodzie, która pozwala niszczyć komórki nowotworowe już po wycięciu guza. 

Z pomocą Fundacji Tadeusz rozpoczął zbiórkę środków finansowych potrzebnych na pokrycie kosztów terapii. Dzięki prawie 200 Darczyńcom, którzy wsparli zbiórkę w ciągu zaledwie 3 miesięcy, udało się zebrać ponad 190 tysięcy złotych! – dziękują Tadeusz i jego żona Beata. Terapia NanoTherm to dla Tadeusza szansa na dłuższe życie w dobrej formie.

„Chcemy z całego serca podziękować wszystkim darczyńcom, bo bez Waszych wpłat, tych małych i tych większych, leczenie byłoby niemożliwe. Pamiętajcie, że dobro powraca.”

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od indywidualnych osób. Pomóż nam walczyć dalej! Dołącz do Pogromców Raka!

Tadeusz i jego żona Beata

Centrum Terapii NanoTherm w Szpitalu Publicznym nr 4 w Lublinie pozwoli polskim pacjentom na skorzystanie z tej metody w kraju. Ze względu na agresywny charakter glejaka, szybka dostępność do różnego rodzaju terapii jest decydującym czynnikiem w leczeniu tych guzów mózgu. 

“Jestem szczęśliwy, że ta innowacyjna metoda leczenia pacjentów z guzami mózgu jest już dostępna w naszym szpitalu. Jako jeden z wiodących ośrodków w kraju zajmujących się leczeniem tego rodzaju chorób, oferujemy najnowsze rozwiązania medyczne by zapewnić naszym pacjentom terapię na światowym poziomie.”

dr Radoslaw Starownik, dyrektor Szpitala nr 4 w Lublinie

By wstępnie ocenić, czy terapia NanoTherm byłaby możliwa do przeprowadzenia w przypadku konkretnego pacjenta, należy w pierwszej kolejności zweryfikować kryteria uniemożliwiające jej wykonanie. W tym celu wejdź na stronę: mediime.com/kwestionariusz/

DZIAŁAJ TERAZ!

Co czwarty z nas zachoruje na nowotwór, niemal każdy spotka się z tą chorobą wśród bliskich i przyjaciół. Dlatego nie możemy pozwolić, aby ludzie dalej

Aktualności