Wrzesień 2020: 222 tys. zł na leczenie naszych Podopiecznych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Choroba nowotworowa to wyzwania również finansowe. Łatwiej im sprostać mając wsparcie!

W ubiegłym miesiącu, dzięki pomocy darczyńców, przekazaliśmy naszym Podopiecznym 222 333 zł na pokrycie kosztów związanych z chorobą nowotworową i jej leczeniem.

Środki zostały wypłacone 99 osobom. Wśród nich są Romana z Warszawy, Agnieszka z Zielonej Góry i Agnieszka z Krakowa – wszystkie trzy panie mogły zakupić kolejne dawki nierefundowanego w ich przypadku leku na raka piersi – pertuzumabu. Dzięki wpłatom od Darczyńców Alina z Bydgoszczy może z kolei kontynuować terapię trastuzumabem.

Podobnie Piotr z Warszawy i Władysław z Lublina, którzy kupili bardzo kosztowne leki, aby walczyć z rakiem nerki.

Ale to nie wszystko, bo dzięki hojności Darczyńców wielu naszych Podopiecznych mogło także sfinansować niezbędne badania, konsultacje lekarskie, dojazdy do ośrodków, zajęcia rehabilitacyjne oraz sprzęty medyczne.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za ogromne serca!

Aktualnie prowadzimy zbiórki dla 352 chorych. We wrześniu do Fundacji dołączyły kolejne osoby: Krzysztof Tasulis, Elżbieta Zagajska, Krzysztof Jurczak, Marcin Deja, Jarosław Ignasiak, Małgorzata Kubanek, Elżbieta Najdek, Karolina Zentel, Iwona Gorycka, Piotr Rybiński, Magdalena Kulig oraz Ewa Myślińska. Zapraszamy do poznania naszych Podopiecznych na ich stronach i wspierania ich w walce o zdrowie.

Jeśli chcesz założyć zbiórkę pieniędzy na leczenie, dowiedz się więcej na stronie Skarbonki lub skontaktuj się z nami!

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.