Dzięki hojności Darczyńców w ubiegłym miesiącu wypłaciliśmy naszym Podopiecznym 341 207 zł. Każda otrzymana wpłata to dla nich szansa na lepszą jakość życia i powrót do zdrowia. Środki zostały wypłacone 94 osobom.
Wśród nich jest chora na raka piersi Zuzanna z Warszawy, która rozpoczęła nierefundowaną w jej przypadku immunoterapię. Anna z Bytomia poddała się kosztownej operacji zespolenia naczyń limfatycznych, natomiast Karina z miejscowości Kotlin zakupiła perukę z naturalnych włosów. Z kolei Paula z Oławy opłaciła niezbędne zabiegi fizjoterapeutyczne, a Edyta z Warszawy wykonała badania genetyczne.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za to, że nie pozostali obojętni na los potrzebujących. Swoim wsparciem codziennie dodają im otuchy!
We wrześniu do grona podopiecznych Fundacji dołączyło kolejnych 8 osób: Grażyna Arłukowicz, Katarzyna Karpińska, Ilona Miśta, Paweł Jóźwik, Justyna Nowakowska, Agnieszka Niska-Wójcik, Bożena Więckowska oraz Małgorzata Iwińska.
Dodaj chorym odwagi!
Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.
Zapraszamy do zapoznania się z ich profilami i wsparcia w zmaganiach z trudnym przeciwnikiem, jakim jest nowotwór.
Jeśli wydatki związane z leczeniem przekraczają możliwości finansowe chorych, pomagamy im zebrać środki na pokrycie kosztów poprzez nasz program Alivia Onkozbiórka.
Zapewniamy też pacjentom łatwy dostęp do informacji o badaniach, placówkach czy terapiach.
We wrześniu ponad 36 tysięcy osób odwiedziło portal Kolejkoskop.pl, aby znaleźć najkrótszą kolejkę na badania diagnostyczne rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej, refundowane przez NFZ.
Na portalu Onkomapa.pl ponad 38 tysięcy osób poszukiwało przyjaznego lekarza lub placówki polecanej przez innych pacjentów. Aż 584 osoby podzieliły się swoimi doświadczeniami i zostawiły pomocne komentarze. Dziękujemy za każdą opinię!
Publikujemy też zestawienia leków wymienionych w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) i analizujemy ich dostępność w Polsce. Ponad 4700 osób odwiedziło portal Oncoindex.org, aby sprawdzić, czy ich leczenie jest zgodne z europejskim standardem lub znaleźć informacje o terapiach zgodnych z międzynarodowymi wytycznymi.
Ponadto w zeszłym miesiącu odpowiedzieliśmy na ponad 140 zgłoszeń w języku ukraińskim w ramach kampanii informacyjnej OnkoUkraina. Jej celem jest przekazywanie uchodźcom z Ukrainy aktualnych i rzetelnych informacji dotyczących leczenia pacjentów onkologicznych w Polsce.
Każdy może skontaktować się z nami i zadać pytanie, jeśli nie wie jak poradzić sobie z diagnozą, jakie kroki podjąć, lekarz odmówił terapii lub potrzebna jest inna pomoc. Podejmiemy wszystkie możliwe działania, by zapewnić pomoc każdemu choremu na raka. We wrześniu odbyliśmy blisko 140 rozmów telefonicznych i odpowiedzieliśmy na ponad 50 maili od osób poszukujących informacji i wsparcia.