Badania genetyczne i molekularne – webinar

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

13 grudnia 2021 r. odbyło się kolejne webinarium organizowane przez Fundację Onkologiczną Alivia zatytułowane “Badania genetyczne i molekularne – co powinniśmy wiedzieć w zdrowiu i chorobie”. 

W trakcie spotkania ekspertki dr hab. med. Anna Wójcicka (genetyk) oraz Olga Kuczkiewicz – Siemion (lekarz w trakcie specjalizacji z patomorfologii) podzieliły się porcją cennych informacji dotyczących nowoczesnych badań genetycznych i molekularnych i ich zastosowania, zarówno u osób zdrowych, które chciałyby wiedzieć jakie jest u nich ryzyko zachorowania na nowotwory, oraz u osób już chorych na raka, dla których badania molekularne niejednokrotnie są szansą na dobranie właściwego i skutecznego leczenia celowanego. 

Pani Joanna Czarnecka podzieliła się swoim doświadczeniem walki o zdrowie męża – podopiecznego Fundacji Alivia. To cenne świadectwo pokazało jak ważne jest samodzielne poszukiwanie i drążenie w poszukiwaniu informacji i wiedzy o możliwych sposobach leczenia nowotworu.

Przedstawicielka Fundacji – Aleksandra Ciompała opowiedziała gdzie szukać wsparcia, gdy słyszymy diagnozę “nowotwór”.

Nagranie z webinarium już jest dostępne do obejrzenia. Zapraszamy serdecznie!

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Zostań Podopiecznym!

Onkozbiórka

Zostań Podopiecznym Fundacji Alivia! Pacjenci onkologiczni często zmagają się nie tylko z chorobą, ale także z poważnymi problemami finansowymi.

Zostań Podopiecznym!

jak uzyskać zniżkę na przejazd?

WAŻNE:

Zniżka dostępna jest dla pacjentów korzystających z aplikacji iTaxi i płacących za przejazd w aplikacji (podpięta karta płatnicza)

  1. Pobierz i zainstaluj  aplikację iTaxi na swoim telefonie
  2. Kod zniżkowy dla użytkowników serwisu Alivia to FUNDACJAALIVIA 
  3. Każdy użytkownik może z kodu skorzystać dowolną ilość razy
  4. Użytkownik korzystający z kodu otrzymuje rabat w wysokości 10% kwoty rachunku (max 10 PLN na jeden przejazd) 

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.