Nowotwory krwi – jak zachować czujność onkologiczną – webinar

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

10 stycznia 2022 r. Fundacja Onkologiczna Alivia zainaugurowała Nowy Rok webinarem zatytułowanym “Nowotwory krwi – jak zachować czujność onkologiczną”

Do udziału w spotkaniu zaproszono ekspertki: dr n. med. Agnieszkę Szeremet (specjalistkę chorób wewnętrznych, hematologii) i dr n. med. Monikę Biedroń (specjalistkę chorób wewnętrznych, hematologii i transplantologii klinicznej), które w przystępny sposób opowiedziały o symptomach nowotworów krwi, które powinny budzić nasze obawy oraz aktualnie stosowanych metodach ich leczenia.

W rozmowie z podopieczną Fundacji Alivia – Panią Aleksandrą Lazar, chorującą na białaczkę limfoblastyczną usłyszeliśmy jak ważna jest obecność bliskiej osoby, która w trudnych chwilach, wspiera, szuka ekspertów i fachowej wiedzy. Przykład Pani Oli pokazuje, że nie można się poddawać w walce o nierefundowany lek.

Wyjątkowym gościem była Pani Adrianna Sobol, psychoonkolog, która opowiedziała o znaczeniu jakości komunikacji między pacjentem i lekarzem oraz opiekunem i lekarzem w procesie leczenia. 

Przedstawicielka Fundacji – Aleksandra Ciompała przekazała cenne wskazówki gdzie szukać wsparcia, gdy słyszymy diagnozę “nowotwór”.

Webiarium zostało zarejestrowane i można je obejrzeć na kanale Alivii na Youtube. Zapraszamy serdecznie!

Webinar powstał w ramach kampanii edukacyjnej „Szpiczak i inne choroby hematoonkologiczne” dzięki wsparciu firmy Janssen. 

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Zostań Podopiecznym!

Onkozbiórka

Zostań Podopiecznym Fundacji Alivia! Pacjenci onkologiczni często zmagają się nie tylko z chorobą, ale także z poważnymi problemami finansowymi.

Zostań Podopiecznym!

jak uzyskać zniżkę na przejazd?

WAŻNE:

Zniżka dostępna jest dla pacjentów korzystających z aplikacji iTaxi i płacących za przejazd w aplikacji (podpięta karta płatnicza)

  1. Pobierz i zainstaluj  aplikację iTaxi na swoim telefonie
  2. Kod zniżkowy dla użytkowników serwisu Alivia to FUNDACJAALIVIA 
  3. Każdy użytkownik może z kodu skorzystać dowolną ilość razy
  4. Użytkownik korzystający z kodu otrzymuje rabat w wysokości 10% kwoty rachunku (max 10 PLN na jeden przejazd) 

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.