CAR-T – przełom w leczeniu nowotworów. Webinar dla pacjentów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Czym CAR-T różni się od stosowanych wcześniej terapii? Jak działa terapia CAR-T i kto może z niej skorzystać? Poznaj odpowiedzi ekspertów, obejrzyj nagranie! 

1 grudnia 2020 Fundacja Onkologiczna Alivia zorganizowała spotkanie online zatytułowane: CAR-T – przełom w leczeniu nowotworów. Informacje dla pacjentów.

W webinarium uczestniczyli czołowi polscy eksperci – prof. Krzysztof Kałwak i prof. Sebastian Giebel oraz przedstawicielka Fundacji Alivia udzielająca informacji jak pozyskać środki finansowe na leczenie. Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy również pierwszego w Polsce pacjenta leczonego metodą CAR-T.

Załóż zbiórkę na 1,5% podatku!

Pokryj koszty leków, badań, prywatnych konsultacji oraz dojazdów. Nie ma żadnego haczyka!

EKSPERCI:

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Kałwak, specjalista transplantologii klinicznej, immunologii klinicznej, pediatrii, onkologii i hematologii dziecięcej, Katedra i Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu,
  • prof. dr hab. n. med. Sebastian Giebel, Kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku i Onkohematologii, Narodowy Instytut Onkologii Oddział Gliwice.

Webinarium zostało zarejestrowane i jest dostępne do obejrzenia. Zapraszamy!

Partnerem wydarzenia była Ogólnopolska Federacja Onkologiczna, dziękujemy również za wsparcie firmom Novartis i Gilead.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.