Epotilony – nowy typ leków, skuteczniejszy od taksanów.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Epotilony – nowa grupa testowanych klinicznie leków, działających na podobnej zasadzie co taksany (taxoter, taxol), okazuje się skuteczna u pacjentów, u których taksany nie wywołały pożądanej odpowiedzi jak również u tych, u których wytworzyła się lekooporność. Obecnie trwają próby kliniczne zastosowania epotilonów w nowotworach mózgu (patupilon), raku piersi (patupilon, iksabepilon, BMS-310705, epotilon D, ZK-EPO, KOS-862), niedrobnokomórkowym raku płuc (patupilon, iksabepilon, KOS-862), raku jajnika (iksabepilon, KOS-862), czerniaku (iksabepilon), raku jąder (KOS-862), raku trzustki (KOS-862), raku jelita grubego (KOS-862).

Trwają także badania kliniczne nad łączeniem w terapii znanych leków z epotilonami: w fazie I badań znajduje się patupilon w połączeniu z karboplatyną, kapecytabiną, gemcytabiną, a iksabepilon bada się w połączeniu z karboplatyną i kapecytabiną. Stosuje się także terapię kombinowaną KOS-862 i ZK-EPO z karboplatyną).

Wyniki badań są bardzo obiecujące i wykazują  przewagę epotilonów nad taksanami.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od indywidualnych osób. Pomóż nam walczyć dalej! Dołącz do Pogromców Raka!

Zostań podopiecznym!

Zostań Podopiecznym Fundacji Alivia! Pacjenci onkologiczni często zmagają się nie tylko z chorobą, ale także z poważnymi problemami finansowymi.