Gdzie leczyć raka piersi? Które ośrodki realizują program lekowy B.9?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Podejrzenie nowotworu jest zawsze dużym stresem i wiąże się z problemem wyboru placówki, która kompleksowo zajmie się leczeniem raka piersi.

O założeniach Breast Cancer Unitów, czyli placówek, które diagnozują i leczą raka piersi pisaliśmy w artykule BREAST CANCER UNITS – DLACZEGO WARTO LECZYĆ TAM RAKA PIERSI

Warto jednak wiedzieć, w których ośrodkach jest realizowany program lekowy – leczenie raka piersi (B.9). 

Program lekowy to świadczenie zdrowotne, które mogą realizować szpitale spełniające odpowiednie wymogi i posiadające kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. W programie lekowym szpital podaje lub dostarcza pacjentowi innowacyjne i drogie leki, jednak chory zakwalifikowany do takiego programu nie ponosi kosztów terapii. Więcej o programach lekowych przeczytasz w artykule: PROGRAMY LEKOWE – SZANSA NA DOSTĘP DO NOWOCZESNYCH TERAPII.

Załóż zbiórkę na 1,5% podatku!

Pokryj koszty leków, badań, prywatnych konsultacji oraz dojazdów. Nie ma żadnego haczyka!

Ośrodki, które realizują program lekowy leczenia nowotworu piersi znajdziesz na portalu Alivia Onkomapa. Portal ten pomoże w znalezieniu ośrodka w najbliższym otoczeniu, i pozwala zapoznać się z opiniami innych pacjentów i ich bliskich. 





Autor: Alivia – Fundacja Onkologiczna 





Źródło:

Wyszukiwarka NFZ

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.