Poradnik ESMO: Glejak mózgu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Europejskie Towarzystwo Onkologii Medycznej (ESMO – European Society for Medical Oncology) oraz Anticancer Fund stworzyli cykl poradników dla pacjentów, dotyczących poszczególnych typów nowotworów. Informacje zawarte w poradnikach oparte są na wytycznych dla lekarzy i przedstawione są językiem zrozumiałym dla pacjentów.

Pobierz poradnik dotyczący glejaka mózgu: www.esmo.org/content/download/102703/1814228/file/PL-Glejak-Poradnik-dla-Pacjentów.pdf

W poradniku przeczytasz:

  • Co to jest glejak?
  • Jak często występuje glejak?
  • Jakie są przyczyny glejaka?
  • Jakie są objawy i jak ustala się rozpoznanie glejaka?
  • Jakie informacje są niezbędne przed rozpoczęciem leczenia?
  • Jakie są możliwości leczenia glejaka i jakie mogą wystąpić skutki uboczne?
  • Co się stanie po zakończeniu leczenia?

Dołącz do nas!

Tu znajdziesz przygotowane specjalnie dla Ciebie darmowe wsparcie w zmaganiach z rakiem!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.