Zapisz się na webinar: Nowotwory tarczycy – jak jeść, żeby wspomóc swoje leczenie?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Rak tarczycy jest najczęstszym nowotworem narządów wydzielania wewnętrznego i stanowi 1% wszystkich nowotworów złośliwych człowieka. Leczy się je głównie operacyjnie, a rokowania są stosunkowo dobre. Jednak zarówno fakt bliskości dróg układu pokarmowego, jak i fakt, że operacja zmniejsza lub usuwa tarczycę, której hormony regulują przemianę materii, sprawiają, że warto zwrócić uwagę na sposób żywienia w trakcie jak i po leczeniu raka tarczycy.

Serdecznie zapraszamy na webinar pt. „Nowotwory tarczycy – jak jeść, żeby wspomóc swoje leczenie?„, który odbędzie się w czwartek 21 grudnia 2023 r. o godzinie 19:00.

W czasie webinaru podopieczna fundacji Pani Małgorzata Mroczkowska opowie nam jak wyglądała jej ścieżka leczenia oraz aspekt odżywiania w chorobie. Natomiast dr inż. Katarzyna Zadka – specjalistka ds. żywienia klinicznego przedstawi sposoby jak można wspomóc leczenie raka tarczycy poprzez modyfikacje dietetyczne. Nie zabraknie również sesji odpowiedzi na pytania zadane przez widzów w trakcie webinaru. 

Dołącz do nas!

Tu znajdziesz przygotowane specjalnie dla Ciebie darmowe wsparcie w zmaganiach z rakiem!

Plan webinaru:

19:00 Powitanie i wstęp – Agnieszka Dolna
19:05 Rozmowa z panią Małgorzatą Mroczkowską, Podopieczną Onkofundacji Alivia
19:20 Jak jeść, żeby wspomóc leczenie nowotworów tarczycy – dr inż. Katarzyna Zadka
19:40 Wsparcie pacjentów onkologicznych Onkofundacji Alivia
19:55 Sesja pytań i odpowiedzi
20:05 Zakończenie spotkania – Agnieszka Dolna

Prelegentka:

dr inż. Katarzyna Zadka Ekspertka w zakresie żywienia klinicznego w Nestlé Health Science. Absolwentka Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Podyplomowego Studium Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Ukończyła Akademię Leczenia Żywieniowego Polskiego Towarzystwo Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu w Krakowie. Uzyskała tytuł doktora na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. Pasjonatka dietetyki i technologii żywności. Na co dzień prowadzi spotkania edukacyjne oraz warsztaty dla dorosłych i dzieci z zakresu żywienia. Autorka wielu artykułów, w tym publikacji naukowych – zarówno w obszarze profilaktyki chorób dietozależnych, jak i żywienia klinicznego. Wykładowczyni na studiach podyplomowych poświęconych tematyce well-being i zdrowia w miejscu pracy.


Uczestnictwo w webinarze jest bezpłatne.

Zarejestruj się wypełniając formularz.

Partnerami webinaru są Ogólnopolska Federacja Onkologiczna i Nestlé Health Science.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.