Zrozumieć HPV – Aga Szuścik

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
  • Czy wirus HPV jest wyleczalny?
  • Jak można się zarazić i kiedy to groźne?
  • Kto i kiedy powinien się zaszczepić, no i czy to bezpieczne?
  • Czy typy HPV od brodawek mogą wywołać raka?
  • Na czym polega test na HPV i czy warto robić go ze śliny?
  • Co, jeśli wirus zepsuje komórki na szyjce macicy?
  • Czy to prawda, że cytologia płynna jest lepsza?
  • Kiedy i jak robi się kolposkopię?
Na te i inne pytania odpowiada broszura „Zrozumieć HPV” przygotowaną przez Agę Szuścik – Ziębę. Broszurę można pobrać za darmo klikając tu. 

Na 10 stronach tego miniaturowego e-booka znajdziesz ramki ze zrozumiałymi wyjaśnieniami, obrazowe tłumaczenia, praktyczne porady, przystępne tabelki i schematy, a nawet zwięzłe i podsumowanie bibliografię.

Opiekunem merytorycznym „Zrozumieć HPV” jest ginekolog, położnik, onkolog oraz seksuolog, Profesor Krzysztof Nowosielski. To zaangażowany lekarz, naukowiec, autor morza artykułów oraz operator z międzynarodowym doświadczeniem. Słynie z propacjenckiego podejścia oraz powoływania do życia inicjatyw, które zmieniają nasz pacjencki, ginekologiczny świat.

Załóż zbiórkę na 1,5% podatku!

Pokryj koszty leków, badań, prywatnych konsultacji oraz dojazdów. Nie ma żadnego haczyka!

Kim jest autorka broszury? 

Aga Szuścik – Zięba

Autorka książki „GinekoLOGICZNIE”, ekspertka fundacji SEXEDPL i szkoleniowczyni fundacji Rak’n’Roll. Prelegentka TEDx, jedna z 50 Śmiałych „Wysokich Obcasów”, laureatka Ofeminin Influence Awards 2023, posiadaczka wyróżnienia „Lider pacjentocentryzmu” nagrody im. Ewy Borek, absolwentka programu Open World (na zaproszenie Kongresu poznawała patient experience w USA). Prowadzi Wielką Listę Ginekologów i Ginekolożek, autorka bloga „Życie po raku”. Kreatywnie objaśnia ginekologię, profilaktykę onkologiczną i przechodzenie przez raka w mediach społecznościowych – prowadzi popularne konto edukacyjne na Instagramie. Co miesiąc przeprowadza samobadanie piersi online na żywo. Wykłada patient experience na studiach podyplomowych na dwóch uczelniach – ginekologom i fizjoterapeutom. Realizuje audyty placówek medycznych. Prowadzi szkolenia o profilaktyce w firmach i na wydarzeniach, spotyka się z kobietami i młodzieżą w ośrodkach kultury i wychowawczych. Z wykształcenia twórczyni – ukończyła studia fotograficzne i polonistyczne, doktorat robiła na Łódzkiej Filmówce. Tuż przed jego obroną dowiedziała się, że ma raka szyjki macicy. Przeszła dwa rzuty leczenia. Po diagnozie zrealizowała głośny projekt fotograficzny o swojej chorobie, „To się nie zdarza”. Autorka spotów, filmów, mini-poradników, podkastów, kampanii. Wszystko, co robi, także zawodowo, robi ze swoim mężem Maciejem Szuścikiem-Ziębą.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.